Mavi ekran sonrası HDD görünmüyor

ProBlade

Decapat
2 gun once laptopum kişisel bir sorunla karsilasildi deyip yeniden basladı fakat PC acilmadi. BIOS ekranina girdi. BIOS'ta HDD'yi gormuyordu. Defalarca yeniden baslattim, HDD'yi yerinden cikarip taktim kac kere fakat ise yaramadi. Bilgisayar 10 defa restart atsam 8'inde BIOS'a giriyor. 1-2 defa aciliyor guzelce calisiyor fakat 2-3 dk sonra bilgisayariniz kisisel sorunla karsilasti hatasi veriyor. Yani kisaca anlayacaginiz PC HDD'yi bir goruyor bir gormuyor, ne yapabilirim? 2 gundur ugrasiyorum, yardimlarinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diski başka makinaya takıp Hdtune ile uzun error ve health taraması yaptır, muhtemelen arızalıdır.
Elinde varsa başka disk ile de deneyebilirsin.
Pc açikken HDD'i tarattim fakat herhangi bir sorun cikmadi. Benim anlamadigim konu HDD'i bazen gorup acilip duzgunce çalisir i'ken aniden hata verip bilgisayariniz kisisel bir sorunla karsilasti. yeniden baslatiliyor diyip direk biosa atmasi ve HDD'i gormemesi.

O zaman yapacak bir şey yok.
Hocam pc tekrar acildi, HD'tune ile tariyorum suanda eğer çökmeden taramayi bitirirse sonuclari paylasayim.
Tarama yaparken elim pc'e çarpti ve HDD isiginin sondugunu gordum o esnada HDTUNER Full kirmizi olup PC Çöktu ve yine ayni sorun oldu anladigim kadariyla HDD isigi PC'i oynatinca sonuyor ve pc cokuyor dogal olarak fakat sabit kalirsa isik sonmuyor ve pc cokmuyor. sorun sizce nerde olabilir?

Son düzenleme:
Akla disk sorunu ya da temassızlık geliyor. Başka bir disk ile denersen disk mi başka birşey mi anlama şansın olur.

Bazı laptoplarda diskin takıldığı sata portu anakarta flex bir kablo ile bağlanıyor, belki orada bir temassızlık olabilir, yuvasına tam oturmamış ya da flex kablosunda sorun olabilir. Flex kablo yoksa yani port direkt anakarta lehimliyse ufak bir ihtimal de olsa portun lehimlerinde atma olmuş da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı