Çözüldü Mavi Ekran Sorunu 0x00000050 ve 0x0000003b

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

vivolad

Hectopat
Daha fazla  
Konu doğru yere açılmış mı hiçbir fikrim yok. İlk konum bu.

Arkadaşlar ben aylardır oyunları kasarak oynuyorum. Bir gün GTX560 aldım ancak işlemcim ve anakartım darboğaz yaptı. Tam olarak OCZ nin 600W 80+ PSU su, GTX560, 760GM-P23 (FX), AMD Athlon X2 250 (260 da olabilir) ve Corsair XMS3 DDR3 4GB 1333MhZ vardı ve ben onların üstüne MSI 970A-G46 ve AMD FX 6300 aldım. Hiçbir kasma ile karşılaşmadım derken bir anda beklenmedik bir şekilde mavi ekran aldım. Format atılmamıştı anakart değişiminden sonra o yüzden pek önemsemedim. Formatı attıktan sonra başlıkta belirttiğim gibi ilk olarak 0x0000003b aldım. Onun internette hotfixini buldum ve yaptım. Sonra ardından 0x00000050 Page_fault_in_nonpaged_area hatasıyla karşılaştım Memtest ile tarattım. Pass: 1 oldu aşağıda pass completed press esc to exit çıktı ve pass en baştan başladı. Ben de RAM sorunumun bulunmadığını düşündüm. CHKDSK de yaptım herhangi bir sorunla karşılaşmadı. Sadece oyun oynarken kasmıyor ancak el bittiğinde ve oyunu kapattığımda internete girdiğim yada mesaj yazdığım anda bu ikisinden birisini veriyor. Buraya yazarken hiçbir sorunla karşılaşmıyorum. Oyun adı yazmak yasak değilse daha ayrıntılı bir şekilde belirtebilirim. Minidump klasörüm : Saidemir0544498
(Düzenleme: Oyunda iken Alt+Tab yaptığımda da mavi ekran veriyor. RAM ise tek modül.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler sanırım sorun çözüldü CHKDSK yaptıktan sonra moralim bozulur diye oyuna girmemiştim şimdi çok sıkılıp girdim çözüldüğünden emin olduğumda başlığı editliyeceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı