Mavi ekran termal macun ile düzelir mi?

Ben hasta iken, baklava yersem hastalığım geçer mi?

İnsan, hastalığını semptom (belirti) gösterdiği zaman anlar. Ona göre önlemini alır. Tedavisini uygular.

O bilgisayar da şu an hasta. Minidump dosyaları da o hastalığın belirtisidir. Eğer hatanın belirtisini bilmeden çözümünü uygulayamayız.

Çok güzel ve basit anlattığımı düşünüyorum. Konu trolle benziyor ama olsun.

Affola pek anlamıyorum bilgisayarı açınca direk mavi ekran.

Ve şunu da söylemek istiyorum ben bilgisayarcıya götürdüm dedi ki SSD'in kafayı yemiş bozuk falan benim bilgilerimi alabildi sonra abartmıyorum 10 kere format attım şu duruma getirebilmek için dedi sonra eve getirdigimde bilgisayarı açtıgımda açılıyordu ama her 5 dk da bir donup bilgisayarınız bir hatayla karşılaştı diyordu. Bayağı kendini kapatıp açtı öyle sonra ellemedim daha dün bir açayım dedim şimdi direk mavi ekran ya. Bilgisayarcıya yazdım dedi RAM'ların birini çıkarıp dene denedim ama aynı dedim alla alla de bilgisayarında ki bilgileri virüs var mı tarat demişti tarattım bir şey yoktu bunuda yazıyım dedim.

Bir dediğin bir dediğini tutmuyor. Masaüstüne gelebiliyor musun gelemiyor musun? Anakartın ne? Kaç tane RAM var? Mavi ekran sırasında hangi hata kodu yazıyor?

Anakartın kutusu falan yok mu? Marka-modeli nedir?

Bir dediğin bir dediğini tutmuyor. Masaüstüne gelebiliyor musun gelemiyor musun? Anakartın ne? Kaç tane RAM var?

Masaüstüne gelemiyorum şu an 2 RAM var anakartımda sanırım MSI B450M PRO VDH Plus kutusunda öyle yazıyor.
Açtığınız anda mı mavi ekran veriyor yoksa bir 2 dk sonra mı ?
Açtıgımda bilgisayarınız hazırlanıyor diyor sonra mavi ekran

Masaüstüne gelemiyorum şu an 2 RAM var anakartımda sanırım MSI B450M PRO VDH Plus kutusunda öyle yazıyor.
RAM'lerin olduğu slotları kontrol et. DIMM_A2 ve DIMM_B2 olması lazım 2 tane belleğin varsa. Yan kapağı sök kontrol et.

msedge_OydTH3JEi1.png

Eğer bu şekilde değilse bu hale getir. Bu haldeyse, DIMM_B2'deki RAM'i sök, öyle çalıştırmayı dene, çalışmazsa DIMM_B2'deki RAM'i tak DIMM_A1'i sök. Panik yapmadan okumaya çalış hızlı okursan anlamazsın son yazdığımı.

Yeni konular

Geri
Yukarı