Çözüldü "Mavi Ekran ve Görev Yöneticisi Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bırakıldı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pamukbey13

Centipat
Daha fazla  
RAM
4GB
Merhaba, Dün Bilgisiyar mavi ekran verdi. (Critical processes dead) Bende salladım ve bugün PC çok yavaş ve görev yöneticisi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı diyor.

Çözüm
Merhaba, Dün Bilgisiyar mavi ekran verdi. (Critical processes dead) Bende salladım ve bugün PC çok yavaş ve görev yöneticisi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı diyor.
Malwarebytes indirebiliyorsanız derin tarama yaptırın. Büyük ihtimalle görev yöneticisini bloke edip görev sonlandırmaları engelleyen bir virüsle karşı karşıyasınız.

Malwarebytes üstüne HITMAN PRO ile sorunun üstesinden gelirsiniz.

Eğer anti malware yüklemenize engel oluyorsa bu sefer Güvenli mod ile bilgisayarı başlatın. Normal biçimde açılır. Malwarebytes ile tarama yaptırın güvenli modu.
Abooo PC gg galiba.
Malwarebytes yükleyebildiniz mi?

Bence her ihtimale karşılık dosyalarınızı güvenli modda iken yedekleyin. Önemli fotoğraf, video, belge vs varsa. Eğer virüs büyük tahribat yarattıysa format atmadan kurtarma ihtimaliniz pek zayıf.

Ayrıca RUFUS ile Windows 10 ISO'sunu bir flaş belleğe yazdırıp köşeye bırakmanızı özellikle öneririm eğer bu tek bilgisayarınız ise. Kurtarılamaz hâle gelirse bu bilgisayar aracılığıyla cihazınıza format flaşı oluşturamaz hale gelirsiniz.

Malwarebytes yükleyebildiniz mi?

Bence her ihtimale karşılık dosyalarınızı güvenli modda iken yedekleyin. Önemli fotoğraf, video, belge vs varsa. Eğer virüs büyük tahribat yarattıysa format atmadan kurtarma ihtimaliniz pek zayıf.

Ayrıca RUFUS ile Windows 10 ISO'sunu bir flaş belleğe yazdırıp köşeye bırakmanızı özellikle öneririm eğer bu tek bilgisayarınız ise. Kurtarılamaz hâle gelirse bu bilgisayar aracılığıyla cihazınıza format flaşı oluşturamaz hale gelirsiniz.
O nasıl oluyor?

O nasıl oluyor?

Windows 10 için ISO indireceksiniz. Seçenek sunacak flaş belleğe mi yoksa dosya olarak mı indireceksiniz diye, dosya olarak dersiniz.

İndirme tamamlandıktan sonra Technopat rehberi bulunuyor, RUFUS aracılığıyla format diski oluşturma ve UEFI kurulum gerçekleştirme şeklinde YouTube üzerinde. İzleyerek yapabilirsiniz.

Dediğim gibi son çare bu şekilde format. Malwarebytes kurabildiniz mi bari güvenli mod açıkken. İnternete girebiliyor musunuz? Giremiyorsanız dediğim gibi başka bir cihazdan USB aracılığıyla .exe dosyası atabildiniz mi kendi cihazınıza?

Windows 10 için ISO indireceksiniz. Seçenek sunacak flash belleğe mi yoksa dosya olarak mı indireceksiniz diye, dosya olarak dersiniz.

İndirme tamamlandıktan sonra Technopat rehberi bulunuyor, Rufus aracılığıyla format diski oluşturma ve UEFI kurulum gerçekleştirme şeklinde YouTube üzerinde. İzleyerek yapabilirsiniz.

Dediğim gibi son çare bu şekilde format. Malwarebytes kurabildiniz mi bari güvenli mod açıkken. İnternete girebiliyor musunuz? Giremiyorsanız dediğim gibi başka bir cihazdan USB aracılığıyla .exe dosyası atabildiniz mi kendi cihazınıza?

Giremiyorum. Dersler nedeniylede ana bilgisiyarım gitti ve bir tek bu kaldı. Ve internede girmiyor. Mavi ekran yemez isem yükleyeceğim.

Giremiyorum. Dersler nedeniylede ana bilgisiyarım gitti ve bir tek bu kaldı. Ve internede girmiyor. Mavi ekran yemez isem yükleyeceğim.
Son durum nedir?

Eğer bilgisayardan indirme yapamıyorsanız telefonunuza exe dosyasını indirin kablo ile aktarın iki tarayıcı programı da.

Normal modda virüs taraması yapabileceğinize inancım az. İyi bir şekilde savunuyor kendisini. Güvenli mod tek sığınak kalıyor geriye.

Son durum nedir?

Eğer bilgisayardan indirme yapamıyorsanız telefonunuza exe dosyasını indirin kablo ile aktarın iki tarayıcı programı da.

Normal modda virüs taraması yapabileceğinize inancım az. İyi bir şekilde savunuyor kendisini. Güvenli mod tek sığınak kalıyor geriye.

Merhaba virüs kalmadı görev yönetici açılıyor. Teşekkür ederim :).
Son durum nedir?

Ama PC'de arada bir donma geliyor. PC donuyor yarım saniye falan geri geliyor.

O mouse kaynaklıymış :D iyi günler PC eskisi gibi.

Son düzenleme:

O mouse kaynaklıymış :D iyi günler PC eskisi gibi.
HITMAN PRO, MALWAREBYTES hangi virüsü buldular?

Defender geri geldi mi? Gelmediyse Avira, Kaspersky, Bitdefender programlarının hangisinin ücretsiz versiyonunu istiyorsanız yükleyip tarama yapabilirsiniz yine.

Sorununuzun çözümlendiğine sevindim. Geçmiş olsun. Aklınızda bu iki program dursun.

Hitman Pro, Malwarebytes hangi virüsü buldular?

Defender geri geldi mi? Gelmediyse Avira, Kaspersky, BitDefender programlarının hangisinin ücretsiz versiyonunu istiyorsanız yükleyip tarama yapabilirsiniz yine.

Sorununuzun çözümlendiğine sevindim. Geçmiş olsun. Aklınızda bu iki program dursun.

Tam hatırlamadım ama svc host diye bir şey buldu.

Geri
Yukarı