Mavi Ekran ve Pxe Rom hatası

Queen Daenerys

Hectopat
Daha fazla  
Ben windows 8 kullaniyorum. Bilgisayarim ve uzun suredir bu hatayi aliyorum. Once bilgisayarim donuyor mouse falan hareket etmiyor. Sonra mavi ekran veriyor. Bekliyorum PC kapaniyor 2 3 dakika acamiyorum. Sonra aciyorum 2 saniye falan siyah ekranda pxe rom falan yaziyor geciyor. Biraz yavas bir sekilde aciliyor. Bu hata hep tekrar ediyor. Tamirciye goturdum RAM'ini kontrol etti harddiski degistirdi en son cipleri degistirdi. Ama ayni hata devam ediyor. Lutfen yardimci olabilecek var mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya arkadaş, neden bu bakkal amcalar sorunun kokusunu alır almaz donanım değişikliğine gidiyorlar? Okuma yazmaları yok mu bu mübarek din kardeşlerimizin?
Neyse, soruna çözüm bulmaya çalışalım.
İlk önce bilgisayarı yeniden başlat ve BIOS'a giriş yapın. BIOS'un sistemin kurulu olduğu SSD/HDD'den başladığına emin olun. Eğer hala aynı sorunu yaşıyorsanız format atmanız gerekebilir ki siz HDD'yi değiştirdiğiniz için atmışsınızdır muhtemelen. Genelde düzgün yüklenmemiş Windows buna sebep olabilir. Size tavsiyem Windows 10 kullanmanız. Sorunu yaşamaya devam edersen bize sorunun resmini at.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı