Mavi ekran ve reboot and select proper Boot device hatası

• Konuyu başlatan bozkt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 617

bozkt

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda bazen durup dururken donup kapanıyor ve açtığım zaman reboot and select proper Boot device hatası alıyorum veya da aniden donduğunda mavi ekran hatası alıyorum. Ama yazılı olan bir kod bulunmuyor, bilgisayarı servise götürdüm fakat ayak üstü bir bakıldı. Yani ekran kartı testi yapıldı, yırtılma vesaire olmadı ve kendim bad sector ile denedim bir sorun çıkmadı. Düşüncelerinizi merak ediyorum, neden dolayı olabilir. Bilgisayar özelliklerini aşağıya yazıyorum.

Ryzen 7 3800X.

B450M PRO VDM Max.

AMD Radeon RX 5700.

2 Adet RAM toplam 16 GB XPG şerit.

M.2 SSD 1TB (disk olarak sadece M.2 kullanıyorum)

Sıvı soğutma var işlemci için.

(Ekran kartı çok ısınıyor yani genel olarak Witcher 3 oynarken örneğin 95 dereceyi gördüm ve ekran kartının normal ayarları fanı tam kullanmadığı için kendim 75 derece üstü olduğu zaman %100 kullanması için ayarladım fakat bilgisayar kapandığı zaman ayarlar normale dönüyor ve 75 derecede %65 kullanıyor normal fan ayarı bu şekilde)

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyaları buyurun minidump.rar
Bahsettiğiniz şeyi bilmiyorum ama sanırım bu olsa gerek.

1601810271367.png

1601810258569.png

Bu sisteme göre hangi kartı tavsiye edersiniz?
2. el kart alsam sorun olur mu acaba bilginiz var mı?

2. el kart alsam sorun olur mu acaba bilginiz var mı?
Sağlam ve çok kullanılmamış ise niye sorun olsun. Kart yeni zaten iade edip sıfır alın bir kart bence.

Diskin gücünde bir problem var. NVME sürücün varsa yükle üreticinden. Güç yöneticisinden dengeliye ayarlı değilse ayarlayın. MCafee kaldır.

Son düzenleme:
BIOS güncel değil güncelle.

Bunları da yükle:

SSD firmware güncel değil güncellemen lazım:
Ancak uyarı vereyim, SSD içindekiler silinebilir lazım olanları bir bellek veya diske aktar ne olur ne olmaz.

Ekran kartından hatalar almışsın yine. Değiştirmen lazım tekrar edeyim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı