Mavi ekran

1) Corsair yazılımlarını kaldırın.

2) MSI Afterburner silin.

3) Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp WHQL sürüm bir sürücü yükleyin. DDU kullanım rehberi de aşağıda.

3) Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp WHQL sürüm bir sürücü yükleyin. DDU kullanım rehberi de aşağıda.
Bugünki için demi aynısını diyor?

Enes abimin dediğine ek Memtest86 ile bellekleri test edin bir de sisteminiz APU mu?
Hatalardan biri ekran kartı belleğinden kaynaklanmış olarak gösteriyor eğer APU ise sistem APU RAM'den alır VRAM'ini yani RAM'de hata olabilir ayrıca RAM ile ilgili 2 hata daha var.

@Enes3078 açıklamış ama ben yine de bilebilidiğimi söyleyim.

1-) DDU ile sürücüleri kaldırıp en güncel WHQL sürücüyü kurun daha stabil oluyor WHQL sürümler BETA' ya göre. DirectX 12 değilse DX12 yapın.

2-) MemTest86 ile RAM testi yapın.

3-) HD Tune indirip Health kısmını bizimle paylaşın.

Ek olarak iCue gibi Corsair yazılımları var ise kaldırın.

Özel ders veriyor musunuz? Discord'dan falan bana bir mavi ekran dersi verebilirsiniz bence Enes bey.
Bu biraz konu dışına giriyor. Ama size tavsiyem kendiniz araştırın. Araştıra araştıra öğrenmeniz yararınıza.

Bu biraz konu dışına giriyor. Ama size tavsiyem kendiniz araştırın. Araştıra araştıra öğrenmeniz yararınıza.

Yine az çok inceleyebiliyorum internette araştırmalar yapabiliyorum temeli attım sayılır ara sıra otururum PC'ye eski mavi ekran konularına bakarım.

Şeyi unuttum ya parametreleri nasıl giriyorduk windbg ye.
@Enes3078

Son düzenleme:

Geri
Yukarı