Mavi Ekranın Sebebi Nedir ?

okankurubas

Kilopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar merhabalar,
Dün işim bitti bilgisayarımı kapattım güncelleme varmış onu yaptıktan sonra kapanacakmış. Ben monitörü kapattım dışarı çıktım geldiğimde bilgisayarım kapalıydı, açıp bakayım dedim açtığımda '' Hoş Geldiniz '' yazısı geliyor bir kaç saniye sonra mavi ekran hatası verdi ve sistem yeniden başladı. Güvenli mod ile açmayı denedim olmadı sonra komut istemiyle güvenli mod ile açıp rstrui.exe komutunu girdim sistem geri yükleme yaptım ve sistemim açıldı.

Bu mavi ekran sebebi nedir bir fikriniz var mı sistem geri yüklemesi olduğu için minidump klasörü yok.

KiIZ.jpg

Tam nedenini bilmemekle birlikte yazılım çakışması olabilir, yabancı sitelerde araştırdığım kadarı ile temiz önyükleme yapılmasını tavsiye ediyorlar yani kısaca msconfig ;
  1. Genel sekmesinde, Normal Başlangıç seçeneğini ve sonra da Tamam'ı tıklatın.
  2. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istendiğinde Yeniden başlat'ı tıklatın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellemede sorun olmuştur. DMP dosyalarını yollarsanız analiz edip bilgi verebiliriz.
DMP dosyalarını nasıl bulacağım Burak Bey ?

- - - Güncellendi - - -

Bilgisayara bağlı bir aygıttan veya yüklenen sürücülerden kaynaklı bir sorun. Bios ayarlarınızı kurcaladı isen veya yanlış yapılandırılmış ise bundan kaynaklı.
BIOS'um da hiç bir ayar değişikliği falan yapmadım. Aldığım mavi ekran sonucunda bilgisayarımı açmaya çalışırken sonradan BIOS'umun bozulduğunu fark ettim, kendi kendine 2. BIOS'tan yükleme yaptı. BIOS'takı tek değişiklik oydu yani.

Ok dediğim gibi olmuş bis kaynaklı idi şuan düzgün mü çalışıyor 2 biosta da? Çalışmıyorsa çalışmayana geçip update yap.
Şuan düzgün çalışıyor. Yedek BIOS kullandığım BIOS'un üstüne yüklemiş olmalı.

- - - Güncellendi - - -

C:\Windows\Minidump kasöründe.
Sistem geri yüklemesi yaptığım için minidump yok Burak Bey.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı