Mavi Jak Girişini Hoparlör Olarak Ayarlamak

• Konuyu başlatan Eren12311
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 6B
E

Eren12311

Ziyaretçi
Merhabalar fotoğraflarda çok anlaşılır değil ama ön paneldeki yeşil ve pembe jak girişlerini istediğim gibi mikrofon kulaklık veya hoparlor v.s olarak ayarlayabiliyorum ama paneldeki mavi yeşil ve pembe jak girişlerini değiştiremiyorum yeşili kulaklık pembeyi mikrofon olarak kullanıyorum sorun yok ama mavi jak girişine hoparlorü takıyorum ama hoparlor olarak seçemediğim için hoplarlor çalışmıyor ön panele takınca hoparloru seçiyorum sorunsuz çalışıyor ancak ön panele kablo yetişmediği için arkaya takmam gerek.
Kısaca özetlersek ben arkadaki mavi jak girişini nasıl hoparloru görücek şekilde ayarlayabilirim ?
ss1.png
ss2.png
ss3.png

++

2008 yılında aldığım masaüstü bilgisayarda Windows XP yüklüydü ve bu dediğin olayı yapabiliyordum ama şu an Windows 10 yüklü bilgisayarımda ben de bu sorunun nasıl çözüleceğini merak ediyorum doğrusu. Çünkü pembe konektör girişim bozulduğundan mikrofonu kullanamıyorum ve eğer mavi renkli konektörü mikrofon girişi olarak tanımlayabilirsem sorun düzelecek aslında ama yapamadım bir türlü.

Bu sorunun çözümü yazılımsal mı donanımsal mı bilemediğimden anakartımın marka ve model ismini de yazayım.

Intel DH57DD

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı