Mavi ve turuncu reklerinde pikseller arasında beyaz çizgi

sakuraiden

Kilopat
Yer
Serez
Merhabalar, Acer VG270Sbmiipx Nitro ZeroFrame 27" 165Hz 1ms 1920x1080 marka monitör kullanıyorum. Başlıkta belirttiğim gibi ekranım mavi ve turuncu renklerde resmen her pikselin altında beyaz çizgiler gösteriyor. Mesela masmavi bir fotoğrafta her pikselin altında beyaz çizgiler var. Fotoğrafını çekmek istedim fakat telefonda gözükmüyor, insan gözü ile görülüyor. Sizce sorun nedir? Bir hata mı yoksa görüntü, renk vs ayarlarıyla mı ilgili?
Kurcaladıkça öğrendim ki 165 ve 144Hz'de kullanınca oluyor, 120Hz'de olmuyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Bende aynı sorun ViewSonic VX2418C 23.6 1ms monitörde var fakat çok gıcık bir şey henüz alışamadım. Hz düşürünce bir düzelme gözlemlemedim ama NVIDIA denetim masasında digital vibrance %100 de kullanıyordum onu düşürünce biraz düzelme gözlemledim belki işinize yarayabilir.

Bende aynı sorun ViewSonic VX2418C 23.6 1ms monitörde var fakat çok gıcık bir şey henüz alışamadım. Hz düşürünce bir düzelme gözlemlemedim ama NVIDIA denetim masasında digital vibrance %100 de kullanıyordum onu düşürünce biraz düzelme gözlemledim belki işinize yarayabilir.
Ben digital vibrance ayarını %75'de kullanıyorum. AMD ekran kartı kullanırken de vardı hâlâ var. Sanırım olay şeyden kaynaklı; monitör kutusunda overclock to 165 hz yazıyordu, belki de oc olduğu için öyle çizgi vardır ve bu yüzden hz düştükçe düzeliyordu. Amaan pek de önemsemiyorum artık kaç yıl geçti 😁.

Ben henüz yeni satın aldım çok gözüme takılıyor rahatsız oluyorum garantiye yollamayı düşünüyorum çünkü bende Hz düşürünce de düzelmiyor :)

Ben henüz yeni satın aldım çok gözüme takılıyor rahatsız oluyorum garantiye yollamayı düşünüyorum çünkü bende Hz düşürünce de düzelmiyor :)
Hocam şu ayarı yapmayı dener misiniz, NVIDIA renk ayarları yerine varsayılanı kullanın. Bende biraz azaltıyor.
1688192643069.png

Hocam şu ayarı yapmayı dener misiniz, NVIDIA renk ayarları yerine varsayılanı kullanın. Bende biraz azaltıyor.
Eki Görüntüle 1842735

Ayar zaten bu şekildeymiş bende benim monitörüm VA panel olmasından kaynaklanıyor galiba halen çözmeye çalışıyorum bir gelişme olursa buraya yazarım sende bir çözüm yolu bulursan bilgilendirisen sevinirim dostum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı