Max 4.3 bin TL Oyun Laptopu Önerisi

Shirei

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aylarca araştırmam sonucunda 15 inç ve 17 inç tüm laptop alternatiflerini inceledim, yurt dışından getirtme, makedonya'da oturan arkadaşıma göndertip Türkiye'ye vergisiz getirtme gibi taktikleri araştırdım ve sorun çıkacağını düşündüğüm için vazgeçtim.
Şimdi aklıma şu 4 laptop yattı ve 1 tanesini biraz önce eledim.

Elenen laptop:
4gb 960m'den ve ssd'den dolayı abra a7 6.4 alıp ips ekran + 1tb hdd + çanta ekleyip almayı düşündüm ancak forumlarda okuduğuma göre malzemeleri bozuk çıkıyor, kasası ve ekranlarında çok fazla sorun çıkıyor. Teknik servis ilgili diyorlar ancak laptop servise 3-4 defa mutlaka gidiyor ve birçok sefer de tekrar hatalı olarak geliyormuş bu yüzden abra a7'den vazgeçtim.
Abra A7 V6.4 17.3" Oyun Bilgisayarı

Asus G751JL:

-Kasası kaliteli ve güzel görünüyor
-965M ekran kartı var ancak işlemci 4. nesil
-Hdd 5400rpm :(
-Ramler ddr3
-Win10 veriyor
-Çanta veriyor
Asus G Series G751JL-BBI7T29 Dokunmatik Gaming Notebook

Lenovo IdeaPad Y700-80Q0000GUS :

-DDR4 8gb ram
-960M 4gb
-SSD 256gb
-Win10 Veriyor
-Kasa kaliteli ve Güzel görünüyor
-Çanta veriyor
Lenovo IdeaPad Y700-80Q0000GUS 17 inch Full HD Gaming Notebook

Msi Ge72:

-Forumlarda en çok önerilen msi modeli
-128gb ssd
-DDR4 8gb ram
-Çanta veriyor
-Diğer laptoplara göre en az 420tl daha pahalı ve özellik bakımından biraz daha düşük fiyata göre;
Msi Ge72 6qd-267xtr I7 17.3" Fhd Taşınabilir Bilgisayar + Çanta 753 - n11.com
Evet beyler sizin kararınız nedir hangisini alsam? Laptoptan harbiden anlayan birisi var mı ?
Ekran kartının 4gb olması da önemli, ramlerin ddr4 olması da 17inç olması da önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence Ge72 ve Y700 arasından tercihinizi yapın. Gtx 960m bırakın 4 GB' yi 3 GB' nin bile tamamını kullanabilecek kadar güçlü değil. Tabiki 4 GB olması artıdır ama Steelseries renkli klavye, MSI kalitesi biliyorsun zaten bu forumda önerilmesinin sebebi de bu. Diğer bir taraftan Lenovo da özelliklerine göre gayey iyi fakat bir yerde okumuştum, Lenovo da ekranda mat kaplama yok. Bu oyun oynarken perdeleri kapatman anlamına geliyor. Telefonundan biliyorsundur parlak ekranı bence en büyük eksisi bu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı