Max. 4200TL'ye ekran kartı önerisi

Bütçe
4200

Applaus

Hectopat
Daha fazla  
Şu an elimde İncehesap'tan 3900TL'ye aldığım ASUS ROG STRIX 2060 Super var Coil Whine sorunu var bu ürünü iade ettikten sonra ekran kartı almak istiyorum.
Diğer 2060 Super ekran kartlarını inceledim soğutmalarını beğenmedim, kartta Max 69-72 derece falan gördüm.
3900TL'ye İncehesap'tan aldığım ürünü değiştirmeli miyim yoksa iade mi etmeliyim? 3900TL'ye alınan bir ekran kartını değiştireceklerini sanmıyorum, Coil Whine daha fazla ses yapan bir kart gelirse ne yapacağım?
İade etmeyi düşünüyorum ve Max 4200TL'ye ekran kartlarına baktım
AMD Sapphire 5700 XT Nitro alsam WattMan, yazılım gibi sorunlarla uğraşıcam Coil Whine varsa bir de onla uğraşıcam.
Gigabyte'ın sıcaklık değerlerine baktım beğenmedim.
MSI Gaming X modelinin 2060 Super olanına baktım 4800TL.
2070 Super Gaming X modeli ise 5100TL.
Bu fiyatlar bütçemi çok aşıyor önerebileceğiniz bir ekran kartı var mı?
Sistemin Özellikleri:
ASUS TUF B550 PLUS
Ryzen 5 3600
High Power 600W 80+Gold
8x2 3200 MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
WattMan alacağınızı sanmam. Yani bu modelde donanımsal olarak pek WattMan sorunu ile karşılaşanı görmedim. AMD'nin Driver'leri şu an iyi çalışıyor sorunlar azaldı. O yüzden yazılımsal olarak da WattMan ile karşılaşacağınızı sanmam. Ama belki haftada bir siyah ekran ile falan karşılaşabilirsiniz onun garantisini veremem. Siyah ekran kolay iş zaten fişi çıkar tak yapıyorsun düzeliyor. Ama yok ben uğraşmam dersen daha az performanslı 2060S'den başka seçenek yok. Bu arada attığım üründe Coil Whine şikayeti ile karşılaşanı görmedim onu da belirteyim.

WattMan alacağınızı sanmam. Yani bu modelde donanımsal olarak pek WattMan sorunu ile karşılaşanı görmedim. AMD'nin Driver'leri şu an iyi çalışıyor sorunlar azaldı. O yüzden yazılımsal olarak da WattMan ile karşılaşacağınızı sanmam. Ama belki haftada bir siyah ekran ile falan karşılaşabilirsiniz onun garantisini veremem. Siyah ekran kolay iş zaten fişi çıkar tak yapıyorsun düzeliyor. Ama yok ben uğraşmam dersen daha az performanslı 2060S'den başka seçenek yok. Bu arada attığım üründe Coil Whine şikayeti ile karşılaşanı görmedim onu da belirteyim.
600W yeterli olur mu? Minimum 650W diyor. 700W falan olması gerektiğini düşünüyorum.

750W alın içiniz rahat etsin. Önerim 730 TL'ye performance GD 750W modeline bakılabilir High Power'ın.

Maalesef ki psuyu yeni aldım, değiştirmeyi düşünmüyorum psum 600w verebiliyor min 600w diyor yeterli olacağını düşünüyorum rx 5700xt için.Asus rog strix 2060 super in en iyi kartı bence fazla bir coil whine sesi yok oynamayı düşünüyorum galiba
750W alın içiniz rahat etsin. Önerim 730 TL'ye performance GD 750W modeline bakılabilir High Power'ın.

Yeni konular

Geri
Yukarı