Max 7000 Lira Laptop Tavsiyesi

HP Gtx 1660Ti ve I5 9300H varken diğerlerinde Gtx 1650 ve I5 9300H benim önerim HP olur.
Ben de o durumu düşünüyorum, özellikleri daha iyi olduğu halde fiyatı daha iyi ama pek önerilmiyor mu sanki? HP'nin marka olarak üstünden atamadığı durumlar mı var? Casper gibi bir itibar falan?
@Firehorse MK II cevaplamış bakmamıştım :')
Ben de o durumu düşünüyorum, özellikleri daha iyi olduğu halde fiyatı daha iyi ama pek önerilmiyor mu sanki? HP'nin marka olarak üstünden atamadığı durumlar mı var? Casper gibi bir itibar falan?

@Sylveon @Firehorse MK II
Son sorum olacağını umaraktan, bu ikisinden hangisini tercih etmem daha doğru olur?
HP'de
- 512Gb SSD
- i5 9300H işlemci
- GTX 1660Ti Max-Q varken,
Asus'ta
- Ryzen 7 3750H işlemci
- 1Tb HDD + 256 Gb SSD
- GTX 1660Ti var. Fark olarak görebildiklerim bunlar. Bu farklar ışığında hangisi daha doğru olur?

@Sylveon @Firehorse MK II Asus'taki 1660Ti'ın Ryzen 7 ile yapacağı darboğaz performansını HP'deki 1660Ti Max-Q seviyesine indirir mi? Ekran kartı ve sağlamlık olarak Asus daha iyi olsa da HP'nin daha kompakt ve hoş tasarlanmış olması aklımı çeliyor çünkü. Ama performans olarak Asus'unki gözle fark edilir bir biçimde fazla olacaksa Asus'u tercih etmem daha doğru olur gibi. Ünide kullanacağım için yanımda pizza kutusu değil de daha estetik bir şey taşıyayım isterim sonuçta :D

@MetehanKlc Asus'ta kullanılan ekran kartı Max-Q mu bilmiyorum, ama büyük ihtimalle değil. Darboğaz yapmayacaktır endişelenmeyin, dizüstülerde bu tür problemler olmaz, çünkü birbirleriyle dengeli çalışacak donanımlar bulunduruyorlar. :) Eğer Asus'un dizüstünde Max-Q ekran kartı yoksa, gözle görülür fark olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı