Max Payne, Mafia, Outlast gibi serilerin yeni oyunu çıkması mümkün mü?

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Max Payne 4, Mafia 4, Outlast 3 çıkıp ortalığı kasıp kavursa güzel olmaz mıydı? Veya Mass Effect'in yeni bir oyunu çıksa. Şahsen ben alırdım hepsini. Çocukluğumun oyunudur Max Payne. Ayrıca, firmalar neden Quantum Break 2, Mad Max 2, Alan Wake 2 gibi oyunları çıkarmıyor? Böyle bir dönemde bu oyunları Playstation Exclusive bir şekilde görmek fena olmazdı. PC'de sattıklarından daha fazla satarlardı.

Max Payne ölmüş gitmiş bir marka, bi de Rockstar gibi bir firmanın elinde. GTAlar bu denli satmaya devam ettiği sürece öyle bir oyun yapma ihtiyacı dahi hissetmezler.
Mafia en çok gelmesini istediğim seri, ama Mafia 3 ile de artık gelmeyeceği kesin gibi, tabi isim haklarına sahip olan firmanın daha iyi bir markası yoksa, belki bi ümit diyip Mafia 4 yapabilir ama bence Mafia da ölü bir marka.
Alan Wake de ölmüş bi marka, hatta hiç doğmamış bir marka. İlk çıktığı dönem satın alamamıştım bile, tekrar pazara sürülünce direkt satın almıştım. Zaten o kadar iyi bir marka falan değil, eski de.

Ayrıca PS'ye özel çıkarsa iyice rezalet olur bence. Çünkü Mafia 4 ve MP 3 e bakınca özel oyun olacak kalitede değiller. Üstüne fazlasıyla koymaları lazım diğer özel oyunların yanında yer alabilmesi için.
Ama PS 5 in çıkış oyunları olursalar bence tadından yenmez, zaten konsolda oyun yokken öyle markaların oyunları muazzam olur. Ama Max Payne'in çıkması imkansıza yakın, hatta imkansız.

Max Payne'in hikayesi bitti, Mafia 3 rezaletinden sonra 4'ü beklememek gerekir. Diğer oyunlardan tam emin olmasamda çıkabilir fakat remake/remastered (farkını tam bilmiyorum) çıkarsa daha iyi olabilir. Hem seriye yeni oyuncu katılır hem de moder grafiklerle nostalji yaparız.

Mafia serisi her sene çıkan bir oyun olmadı malesef olacağınıda sanmıyorum. Son oyun seriyi bozmuştu şimdi yalan yok oynadım mı oynadım. Devamının geleceğini düşünüyorum. Max Payne 4'ten hala umudumu kesmedim geleceğine inanıyorum çok sevdiğim bir seridir. Alan Wake devamı gelse harika olur oda çok güzel hikayesi vardı bi ara isim haklarını falan yenilediler yakında kokusunun çıkacağına inanıyorum. Quantum Break hikayesi güzel bitmişti devamının geleceğini sanmıyorum. Aynı evrende geçen Control geliyor oynanış vs hemen hemen aynı sayılır bu ay sonunda çıkacak bakmanı tavsiye ederim. Mad Max severek oynadım fakat devamı gelir mi tartışılır çoğunluk tarafından oyun kendini tekrar ediyor diye beğenilmemişti.

@Windows 7 Remake aynı oyunu bölümleri sıfırdan yeni grafiklerle yapılması yeni bir oyun yapıyormuş gibi. Remastered ise eski oyunun grafiklerini vs hafifce cilalanmış hali.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı