Maximum 800TL'ye oyun için monitör tavsiyesi

Arkadaşlar aldığım monitörden memnun kalmadım. Işık sızması sorunu var ve beyaz ekranlarda dikkatli bakıldığında pikseller görünebiliyor. Bana önerebileceğiniz monitör var mı ? Bu monitörü 650TL'ye almıştım üzerine 100TL daha ekleyebilirim. Fakat sadece Vatan Bilgisayardan alabilirim.

Dostum aynı model değil ve sorun çıkartmaz, aldığın monitör senin şanssızlığına gelmiş o kadar. Önerdiğimi alın. Asus'un garantisi 36 ay (3 yıl), Samsung'un 24 ay (2 yıl).

Doğrudur sorun çıkartamayabilir de bilirsiniz "sütten ağzı yanan..." bir kere o şüphe düştü içime. Kontrast oranı çok hoşuma gitti Samsung'un, ne dersiniz? Elimdeki Asus'tan sonra düşük gelmez değil mi ?

Doğrudur sorun çıkartamayabilir de bilirsiniz "sütten ağzı yanan..." bir kere o şüphe düştü içime. Kontrast oranı çok hoşuma gitti Samsung'un, ne dersiniz? Elimdeki Asus'tan sonra düşük gelmez değil mi ?

Daha önce Asus VN247H alıp memnun kalmayıp teslim eden olmuştu yerine Samsung S24D300HS almıştı ve test edip memnun kalmıştı ve ışık sızması da hiç yoktu.Güzel monitör alınabilir.

Sanırım Samsung'u alacağım. Benim teknoloji konusundaki şanssızlığımı çevremdeki herkes bilir. Umarım Samsung'da sorun yaşamam.

Son olarak sormak istediğim: Ben oyun için alıyorum monitörü, 2MS yerine 5MS'lik bir IPS monitör alsam şuan kullandığım VN247H'den sonra çok mu yavaş gelir alacağım IPS panelli monitör?

Ips ekran'ın avantajları

1. Renk kaybı yaşamazsınız.
2. Baktığınız açıya göre görüntü kalitesi, renk canlılığı değişir.
3. Her açıdan aynı görüntüyü alarak aynı renk canlılığı görebilirsiniz.
4. 8 bit renk derinliğine sahiptir.
5. Güneş yansıması durumunda görüntü kaybı en aza indirgenmiştir.
6. Diğer ekranlardan daha fazla enerji tasarrufu sağlar.
7. Görüntüleme açısı 180o dereceye kadar çıkabilmektedir.
8. Ekrana parmağınızla dokunduğunuzda ekranda dalgalanma olmaz.
Ips ekran'ın dezavantajları

1. Tablet ve cep telefonları için fazla enerji harcaması dezavantajdır.
2. Fiyatının yüksek olması bir dezavantajdır.

Alıntıdır

MS oranı ne kadar düşükse oyuncular için daha iyidir.

Ips ekran'ın avantajları

1. Renk kaybı yaşamazsınız.
2. Baktığınız açıya göre görüntü kalitesi, renk canlılığı değişir.
3. Her açıdan aynı görüntüyü alarak aynı renk canlılığı görebilirsiniz.
4. 8 bit renk derinliğine sahiptir.
5. Güneş yansıması durumunda görüntü kaybı en aza indirgenmiştir.
6. Diğer ekranlardan daha fazla enerji tasarrufu sağlar.
7. Görüntüleme açısı 180o dereceye kadar çıkabilmektedir.
8. Ekrana parmağınızla dokunduğunuzda ekranda dalgalanma olmaz.
Ips ekran'ın dezavantajları

1. Tablet ve cep telefonları için fazla enerji harcaması dezavantajdır.
2. Fiyatının yüksek olması bir dezavantajdır.

Alıntıdır

MS oranı ne kadar düşükse oyuncular için daha iyidir.

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için ama hala karar vermiş değilim. Şuanda Samsung UE40H7000 serisi televizyonda kullanıyorum sistemimi. Biraz gecikme oluyor tabi ki ama renklerine hayran kaldım. 800TL'lik bütçeye çok zor ama bu renklere yakın renklere sahip monitör arıyorum resmen. Bu bütçede var mıdır bilmiyorum ama önerebileceğiniz başka modeller var mı acaba? Bir de sadece Vatan Bilgisayar'dan satın alabilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı