MB 511 ARGB kasa fanları nasıl kontrol edilir?

Sqysm0k3

Centipat
Bu soruyla açılmış birçok konu var ama anlayamadığım birkaç şey olduğundan bir de ben açmak istedim. Anakartım ASUS Prime B450MK, kasa Cooler Master MB 511. Sanırım MSI'in Mythic Light uygulamasıyla fanlar kontrol ediliyormuş ama anakartım MSI değil. Kasada bir kablo var, onu anakarta bağla diyenler olmuş. İncehesap bağlı getirdi diye biliyorum. Çünkü 1 kez garantiye gitti ve geldiğinde RGB desenleri farklıydı. Bağlı değilse nasıl bir kablo ve tam olarak nereye takacağım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kumanda ile olmaz büyük ihtimalle. Ben de bu kasayı almak istiyordum ama dediğim montajın videosunu hiç görmedim. Yakınınızda bilgisayardan anlayan bir var ise rahatlıkla yapabilir dediğim işlemi. Bu arada kontrolcü kasanın kablolama tarafında yani sağ panelinde. Eğer siz yapmak isterseniz, anakartın sağ alt tarafında kasa ön portları olacaktır.

Eki Görüntüle 715026

Buradan reset Switch'i bulup anakart üzerinden çıkarın. Daha sonra kontrolcü üzerinde ki girişe takın
Çok teşekkur ederim bugün kasayı söküp bi denerim anakarttaki rgb yeriyle işim yok yani benim kasam argb sorun olur mu diyecektim. Yan paneli söktüğümde içinden kablolar fışkırmasın geri toparlayamam çünkü bilgisayardan anlayan arkadaş var onla da iletişime geçebilirim. Anladiğım yan paneldeki reset yazan kabloyu anakartin iralarda bulup sökmek ve cooler master yazan ortasinda tus olan yere takmak.

Reset Switch'i kasanın sol tarafını söküp bulacaksınız. Anakarttan çıkardıktan sonra orada ki herhangi bir delik ile arka tarafa(Kasanın sağı) gönderin kabloyu. Daha sonra kontrolcüye takarsınız.

Geri
Yukarı