MB Warband grup morali

FeaRTroY

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün Mount and Blade Warband oynarken grup moralinin daha ortalama seviyesindeyken 55 kişilik memlüklerimin 2'sinin gruptan ayrıldığını fark ettim. Bir de grup moralim çok hızlı düşüyor, gerçek zamanlı 5 dakikada bir savaşa girip kazanarak düzeltiyorum bu durumu fakat bir yerden sonra olmuyor. Nasıl grup moralimi yüksek tutabilirim? DLC'siz oynuyorum ve oynadığım dünya 632. gününde.

Grup sınırı aşıldıysa adamların zamanla sınıra gelene kadar azalır grup moralini arttırmak için iyi yemekler verip savaşabilirsin (son bilgi yanlışsa özür dilerim)

Eğer çok savaşırsan düşüyor. Ben de Svadya Krallığına bağlıyken Kergitlerle hep savaş yapmıştım grubun morali yerin dibine girdi. Sonra Svadya'dan ayrılınca az bir sürede yeniden arttı.

Grup sınırı aşıldıysa adamların zamanla sınıra gelene kadar azalır grup moralini arttırmak için iyi yemekler verip savaşabilirsin (son bilgi yanlışsa özür dilerim)
Grup sınırım 80'di 62 ye kadar indi
Eğer çok savaşırsan düşüyor. Ben de Svadya Krallığına bağlıyken Kergitlerle hep savaş yapmıştım grubun morali yerin dibine girdi. Sonra Svadya'dan ayrılınca az bir sürede yeniden arttı.
Denerim, ama savaşmadıkça daha da azalıyor
Savaştığın ırktan askerlerle senin birliğinde aynı ırk olan askerler meydanda karşı karşıya geldiği zaman askerler kaçabiliyor. Sarranidler de iç savaş çıkarmaya çalışırken çok yaşamıştım.
nord'lardanım, grubumun hepsi sarranid ve kergitlerle savaşıyorum bi sıkıntı çıkarır mı?
Tamam nord krallığı sarranidle savaş içinde olduğu için sarranidli birlikler için -24 yiyor muşum. Düzelttim

Son düzenleme:
Merhaba, bugün Mount and Blade Warband oynarken grup moralinin daha ortalama seviyesindeyken 55 kişilik memlüklerimin 2'sinin gruptan ayrıldığını fark ettim. Bir de grup moralim çok hızlı düşüyor, gerçek zamanlı 5 dakikada bir savaşa girip kazanarak düzeltiyorum bu durumu fakat bir yerden sonra olmuyor. Nasıl grup moralimi yüksek tutabilirim? DLC'siz oynuyorum ve oynadığım dünya 632. gününde.

Maksimum asker sayına yakın asker alırsan ordunun morali çok hızlı düşer maksimumdan 50 az asker taşı bence sadece büyük bir muharebe yapacağın veya kale kuşatacağın zaman yanına fazla asker al ayrıca ordunun parasını ödeyememen veya yemek çeşidinin az olması veya arkadaşların yazdığı gibi düşmanlarına onların milletlerinden ordu kurarak saldırman ordunun moralini düşürür. Bu arada son yazdığım şekilde olmadıkça savaşmak ordunun moralini bayağı güzel bir şekilde arttırır.

Merhaba, bugün Mount and Blade Warband oynarken grup moralinin daha ortalama seviyesindeyken 55 kişilik memlüklerimin 2'sinin gruptan ayrıldığını fark ettim. Bir de grup moralim çok hızlı düşüyor, gerçek zamanlı 5 dakikada bir savaşa girip kazanarak düzeltiyorum bu durumu fakat bir yerden sonra olmuyor. Nasıl grup moralimi yüksek tutabilirim? DLC'siz oynuyorum ve oynadığım dünya 632. gününde.

Gruptaki yoldaşlar birbiriyle uyumsuzsa moral çok hızlı düşer. Yoldaşlarla ilgili bir rehber izleyebilirsin.

Geri
Yukarı