MB5xIAx, MB50IA1 ,MB50II, MB50ID, MB50II1, MB50ID1 Bios 2.00/EC 1.03.12

merhaba. bendei anakart mb55in1-3 ve buna bios gncellemesi yapmak istiyorum ancak bulabildiğim dosyalar hep .bin formatında ben bu dosya ile güncelleme yapabilirmiyim veya bana bu konuda farklı bios verebilecek bi arkadaş varmıdır. çok teşekkürler.

Merhaba, Arkadaşlar..
Baya uğraştım bende sizler gibi..

1. Bios Bunu Yükleyin (Zaten Windows Ortamında Oluyor).
2. Sonra Bu Dosyayı İndirin.
Not: 2. de indirdiniz dosyalardan önce intel sonra da Atiyi kurun tamamdır.
Not: Windows 7 de kullanılmıştır.

Öncelikle merhaba sorunum ve yazım biraz uzun olacak kusura bakmayın.
Ben de malesef casper kullanıcısı madurum.
Ekran kartı modelim:AMD 6600-6700HD
Anakart modeli: MB50İA1
Tam ad: Casper Nirvana 15,6 (CMF.2450-8L35B-B)

İlk başta hiçbir problem yoktu 2.00.00 Güncellemesini kullanıyordum ve ekran kartı düzgün bir şekilde çalışıyordu. Daha sonra bilgisayarın temizliği için içini açtım temizliği yaptım bios pilini çıkarmış bulundum. ve ekran karında ünlem işareti çıktı çalışmamaya başladı driverları gerek AMDnin sitesinden gerek Windostan update ederek tekrar yüklemeye çalıştım sorun düzelmedi.
1.03.00, 1.03.03, 1.03.04 biosları denedim hepsinde AMD ekran kartı görünüyor ama ünlem işaretli şekilde. 1.05.01 i yüklediğimde AMd kople kayboluyor. en son 2.00.00 yüklediğimde ekran kartı sorunsuz çalışıyor gözüküyor ama oyuna girdiğimde hata veriyor. Ancak Güç seçeneklerinden değiştrilebilir grafiği en düşüğe aldığımda intel HD 3000ile oyuna giriyor.
Denemediğim yöntem kalmadı. Biosları denerken 1 kere çöktü ve bios çipine 50TL tekrar bios atmaya kadar gitti olay Özellikle Murat beyden konu ile ilgili yardım ve öneri bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle merhaba sorunum ve yazım biraz uzun olacak kusura bakmayın.
Ben de malesef casper kullanıcısı madurum.
Ekran kartı modelim:AMD 6600-6700HD
Anakart modeli: MB50İA1
Tam ad: Casper Nirvana 15,6 (CMF.2450-8L35B-B)

İlk başta hiçbir problem yoktu 2.00.00 Güncellemesini kullanıyordum ve ekran kartı düzgün bir şekilde çalışıyordu. Daha sonra bilgisayarın temizliği için içini açtım temizliği yaptım bios pilini çıkarmış bulundum. ve ekran karında ünlem işareti çıktı çalışmamaya başladı driverları gerek AMDnin sitesinden gerek Windostan update ederek tekrar yüklemeye çalıştım sorun düzelmedi.
1.03.00, 1.03.03, 1.03.04 biosları denedim hepsinde AMD ekran kartı görünüyor ama ünlem işaretli şekilde. 1.05.01 i yüklediğimde AMd kople kayboluyor. en son 2.00.00 yüklediğimde ekran kartı sorunsuz çalışıyor gözüküyor ama oyuna girdiğimde hata veriyor. Ancak Güç seçeneklerinden değiştrilebilir grafiği en düşüğe aldığımda intel HD 3000ile oyuna giriyor.
Denemediğim yöntem kalmadı. Biosları denerken 1 kere çöktü ve bios çipine 50TL tekrar bios atmaya kadar gitti olay Özellikle Murat beyden konu ile ilgili yardım ve öneri bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.
Şuan 1,05,01 biosundan eskiye dönmeye çalışırken komple kaybettim bilgisayarı ekran ışık gelmiyor yapabileceğim bişey var mı yoksa gene bios çipinin çıkarılıp baştan yazılması mı gerek?

yoksa gene bios çipinin çıkarılıp baştan yazılması mı gerek?
Evet. Harici bir monitöre bağla gözükmüyorsa yeniden yazılması lazım. Devamlı BIOS değiştirmek sisteme ve BIOS'a zarar verir. Hele ki böyle 3. taraf BIOS'lar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı