McAfee internet Security 3 devices nasıl yeterli korumayı sağlar mı?

Emrecopur

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, elimde McAfee internet Security var 4 yıl 4 adet lisans şeklinde notebooku alırken yanında almıştım sizce nasıl? Kaspersky alacaktım bir an geri vazgeçtim verdiği tetkiler doğru mu? Sizce 1 yılın sonunda diğer 3 lisansı da kullanmalı mıyım veya Kaspersky mi satın almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, elimde McAfee internet Security var 4 yıl 4 adet lisans şeklinde notebooku alırken yanında almıştım sizce nasıl? Kaspersky alacaktım bir an geri vazgeçtim verdiği tetkiler doğru mu? Sizce 1 yılın sonunda diğer 3 lisansı da kullanmalı mıyım veya Kaspersky mi satın almalıyım?
Kaspersky satın almanız daha iyi olur.

Elinizde lisansınız varsa bence çok bir gerek yok. Kaspersky olsun McAfee olsun ikisi de işinizi görecektir. Aşağıdaki linkten son AV-Comparatives sonuçlarına bakabilirsiniz. Koruma olarak aynı skoru almışlar. Tek fark Kaspersky false positve oranında bir tık daha iyi durum sergilemiş. İlgili siteden daha eski test sonuçlarına da bakarak bir fikir edinebilirsiniz. Bu arada güvenlik dışında sunulan farklı ürünlere ihtiyacınız varsa bir şey diyemem. Örneğin Kaspersky'nin premium planında olan VPN ve password manager gibi. O zaman durum değişir ama onun dışında işinizi McAfee'de görür büyük ölçüde.

Real-World Protection Test July-October 2023

Elinizde lisansınız varsa bence çok bir gerek yok. Kaspersky olsun McAfee olsun ikisi de işinizi görecektir. Aşağıdaki linkten son av-comparatives sonuçlarına bakabilirsiniz. Koruma olarak aynı skoru almışlar. Tek fark Kaspersky false positve oranında bir tık daha iyi durum sergilemiş. İlgili siteden daha eski test sonuçlarına da bakarak bir fikir edinebilirsiniz. Bu arada güvenlik dışında sunulan farklı ürünlere ihtiyacınız varsa bir şey diyemem. Örneğin Kaspersky'nin premium planında olan VPN ve Password Manager gibi. O zaman durum değişir ama onun dışında işinizi McAfee'de görür büyük ölçüde.

Real-World Protection Test July-October 2023

McAfee'nin de VPN koruma özelliği var teşekkür ederim cevabınız için eski konulara bakmıştımda bayağı bir gömmüşler McAfee'yi onun için aklımda soru işareti kalmıştı tekrar teşekkür ederim.

McAfee'nin de VPN koruma özelliği var teşekkür ederim cevabınız için eski konulara bakmıştımda bayağı bir gömmüşler McAfee'yi onun için aklımda soru işareti kalmıştı tekrar teşekkür ederim.
Yani hocam klasik bir ev kullanıcısıyız çoğumuz. En fazla ne yapabilirz ki? O yüzden bütçeye uygun ve piyasada adı bilinen bir antivirüs büyük ölçüde işimizi görecektir. Eskiden ben de fazla takıntılıydım ama sonra saldım. Zira en iyi antivirüs diye bir şey yoktur. Hepsinin birbirine göre avantajları ve dezavantajları var. Birisi iyi aktif koruma sağlar. Başkasınının sezgisel koruması iyidir. Kimisi iyi false positive oranı verir. Kimisi vermez. Ya da bazıları sistemi az yorar. Bazısı yormaz. Bir sürü kriter var kısaca. Büyük ölçüde ortalamanın üstünde ise benim açımdan bir sıkıntı olmuyor şahsen. Uzun bir süre Kaspersky kullandım. Büyük ölçüde memnumdum ama arka plandaki koruması hoşuma gitmedi. Eset kullandım. O da harika hafif bir kullanımı var ama çok pahalı. Kısa süre McAfee kullandım. O da pahalıydı alamadım. Şu an 2 yıl Norton Deluxe 320 TL diye onu almıştım en son. False Positive oranı yüksek ama çok önemli değil. İşimi görüyor. Olaylara bu açıdan bakmak lazım kısaca.

Yani hocam klasik bir ev kullanıcısıyız çoğumuz. En fazla ne yapabilirz ki? O yüzden bütçeye uygun ve piyasada adı bilinen bir antivirüs büyük ölçüde işimizi görecektir. Eskiden ben de fazla takıntılıydım ama sonra saldım. Zira en iyi antivirüs diye bir şey yoktur. Hepsinin birbirine göre avantajları ve dezavantajları var. Birisi iyi aktif koruma sağlar. Başkasınının sezgisel koruması iyidir. Kimisi iyi false positive oranı verir. Kimisi vermez. Ya da bazıları sistemi az yorar. Bazısı yormaz. Bir sürü kriter var kısaca. Büyük ölçüde ortalamanın üstünde ise benim açımdan bir sıkıntı olmuyor şahsen. Uzun bir süre Kaspersky kullandım. Büyük ölçüde memnumdum ama arka plandaki koruması hoşuma gitmedi. ESET kullandım. O da harika hafif bir kullanımı var ama çok pahalı. Kısa süre McAfee kullandım. O da pahalıydı alamadım. Şu an 2 yıl Norton Deluxe 320 TL diye onu almıştım en son. False positive oranı yüksek ama çok önemli değil. İşimi görüyor. Olaylara bu açıdan bakmak lazım kısaca.

Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam McAfee üzerinden devam edeyim o zaman.

Geri
Yukarı