McAfee, uTorrent ve BitTorrent'i virüs olarak algılıyor

ismail 15

Centipat
Daha fazla  
Windows 10 bilgisayarıma Torrent programı indirmek istiyordum. Önce uTorrent'i indirip exe dosyasını açtım. McAfee Antivirüs programım "virüs bulundu ama endişelenmeyin, engelledik" diye bildirim göndererek programı kurmama izin vermedi. Ardından BitTorrent'i indirmek istediğimde de aynı hatayı verdi. İkisini de kendi orijinal sitelerinden indirmeme rağmen bunu yaptı. Acaba başka bir virüs var mı diye yarım saat boyunca tam virüs taraması yaptım, bir sorun bulunamadı.

Daha önce de Online bilişim dersim için Pivot Animator uygulamasını da yine kendi sitesinden indirmek istemiştim. Öğretmenim ders sırasında yine benimki gibi Windows 10 bilgisayarına uygulamayı kurup sorunsuz bir şekilde kullanabilmişken benim antivirüs yine "virüs bulundu" diyerek yüklememe izin vermemişti. Bunun sebebi nedir? Bu uygulamalar hakikaten virüslü mü yoksa benim antivirüs mü kafayı yedi?

McAfee artık emekli olması gereken bir abimiz, isterseniz kaldırın. Şahsen, Windows Defender ve gerekirse AdwCleaner / Kaspersky dışında pek bir şey kullanmanıza gerek yok. Ayrıca o programları da kendi sitesinden indirdiyseniz de sorun çıkarmayacaklardır çünkü torrent programları teknik olarak güvenli ve yasaldır. Ancak programı kullanarak edineceğiniz dosyalar sizin sorumluluğunuzdadır.

Son düzenleme:
McAfee artık emekli olması gereken bir abimiz, isterseniz kaldırın. Şahsen, Windows Defender ve gerekirse AdwCleaner / Kaspersky dışında pek bir şey kullanmanıza gerek yok. Ayrıca o programları da kendi sitesinden indirdiyseniz de sorun çıkarmayacaklardır çünkü torrent programları teknik olarak güvenli ve yasaldır. Ancak programı kullanarak edineceğiniz dosyalar sizin sorumluluğunuzdadır.

Bilgisayarı toplattıralı 6-7 ay oluyor. Vatan Bilgisayar'dan toplattırmıştım. Donanımsal ve yazılımsal her şeyi eksiksiz almıştım. Antivirüs programı olarak McAfee vardı ve 1 yıllık premium almıştım ücretli olarak. O zamanlar 220 küsür liraydı yanlış hatırlamıyorsam. Şu ana kadar bu bahsettiğim olay hariç pek bir sıkıntısını görmemiştim.
Antivirüs programlarının çoğu zaten virüs olarak algılıyor. Yanlış algılama değil, yapan şirket bilerek yapıyor. ESET de aynı.

Bu haberi görmüştüm. Lakin benimki BitTorrent'e de aynısını yaptı. Başka bildiğim de güvenilir bir torrent uygulaması yok. Ne yapacağım bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı