McAfee'de malware çıktı

TestamenT50

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte GA-G31M-ES2L v2, Intel Core 2 Quad Q9550 3400 MHz (8.5 x 400), 4GB (2X2) 800 MHz DDR2, MSI R7 240 2Gb 128 bit, Realtek ALC883, 240GB SSD, Windows 10 Pro x64
Birkaç aydır TTNET'in tarifeye ek fiyatlandırmayla sunduğu, orijinal McAfee antivirüs yazılımını kulllanmaktayım. Bugün Zemane anti-malware yazılımı ile malware taraması yaptım ve 103 adet malware tespit edildi. Buraya kadar her şey normal. Antivirüs yazılımlarının birçok malwareyi tespit edemediğini çoğumuz biliyoruz ve çoğumuz antivirüs yazılımlarına ek olarak anti-malware programları kullanıyoruz. Ama bulunan 103 virüsün 100'e yakını McAfee dosyalarının içerisindeydi. Hepsini karantinaya aldım ve McAfee sistem çubuğunda artık görünmüyor yani çalışmıyor. Görev yöneticisinden baktığımda McAfee ile ilgili sadece 3 tane program arkaplanda çalışır vaziyette. Bu durumda izlemem gereken yol ne olmalı? Zemana taramasını yoksayıp McAfee kullanmaya devam mı etmeliyim? Sonuçta parasını verip orijinal lisanslı olarak kullandığım bir program McAfee. Yoksa farklı bir antivirüs programı mı tercih etmeliyim? McAfee'de gerçekten malware mi var? Zemana bu konuda ne kadar güvenilir? Eğer antivirüs yazılımını değiştirmemi önerirseniz hangi antivirüsü kullanmamı önerirsiniz? Bu soruların cevaplarını bekliyorum, yardımlarınız için şimdiden hepinize teşekkürler.

Kaspersky çok iyidir tavsiye ederim, bunun dışında norton çok iyidir virüs koruma sözü var olurda bilgisayarınıza virüs girerde bulamaz veya temizleyemezse hertürlü sorumluluğu kabul ediyorlar telafisi için çaba gösteriyorlar ve indirimde bu aralar, bit defender iyidir. Ben 5 6 yıldır kaspersky total security kullanıyordum, değişiklik olsun dedim 2 aydır nortondayım 1 yıllık satın aldım, bu da gayet sade stabil ve kaliteliymiş. Bunun dışında malwarebytes kullanıyorum G2A dan ucuza lisans buldum görüşlerim ve tavsiyelerim bu yöndedir.

Antivirüs yazılımları birbirlerini kötü amaçlı yazılım olarak algılayabiliyor. Sebebi, bu yazılımların tüm dosyaları kontrol edebilmesi. Tarama yaparken tüm sisteminize erişiyorlar, e bunu yapan bir zararlı olsa verilerinizi çalabilir. Bu yüzden, birbirlerini tanımayıp virüs olarak görüyorlar. Ben Kaspersky öneririm. Zemana'da McAfee'den iyidir sanıyorum.

Birkaç aydır TTNET'in tarifeye ek fiyatlandırmayla sunduğu, orijinal McAfee antivirüs yazılımını kulllanmaktayım. Bugün Zemane anti-malware yazılımı ile malware taraması yaptım ve 103 adet malware tespit edildi. Buraya kadar her şey normal. Antivirüs yazılımlarının birçok malwareyi tespit edemediğini çoğumuz biliyoruz ve çoğumuz antivirüs yazılımlarına ek olarak anti-malware programları kullanıyoruz. Ama bulunan 103 virüsün 100'e yakını McAfee dosyalarının içerisindeydi. Hepsini karantinaya aldım ve McAfee sistem çubuğunda artık görünmüyor yani çalışmıyor. Görev yöneticisinden baktığımda McAfee ile ilgili sadece 3 tane program arkaplanda çalışır vaziyette. Bu durumda izlemem gereken yol ne olmalı? Zemana taramasını yoksayıp McAfee kullanmaya devam mı etmeliyim? Sonuçta parasını verip orijinal lisanslı olarak kullandığım bir program McAfee. Yoksa farklı bir antivirüs programı mı tercih etmeliyim? McAfee'de gerçekten malware mi var? Zemana bu konuda ne kadar güvenilir? Eğer antivirüs yazılımını değiştirmemi önerirseniz hangi antivirüsü kullanmamı önerirsiniz? Bu soruların cevaplarını bekliyorum, yardımlarınız için şimdiden hepinize teşekkürler.
Mcafee ye gelicek olursak bir daha yüklememek adına silin, çünkü basit bir antivirüs yazılımıdır, yok devlet dairelerinde şurda burda kullanılıyormuş derler geçsinler bunları göz var nizam var kalite ortada.

Tarama sonrası karantina listesinin bir kısmını bu görselde görebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    23,3 KB · Görüntüleme: 49
Tarama sonrası karantina listesinin bir kısmını bu görselde görebilirsiniz.
Yukarıda arkadaşın da dediği gibi spy ve virüs yazılımları birbirlerini tehlike olarak görebilirler bunun altında aslında hepsinin birer truva atı yazılımı olmasıdır, yani bir antivirüs aslında bilgisayarınızdaki tüm dosyalara erişim sağlayabilir aynı şekilde spy yazılımları da. Bu yüzden birbiri ile uyumlu spy ve virüs yazılımları kullanmanızı tavsiye ederim. Örnek Kaspersky - Malwarebytes, veya Norton - Malwarebytes vs.

Dostum ne bekliyorsun? Tabii ki virüs algılar. Zatem genel olarak sistemde 2 tane AV ü aynı anda bulundurursan ikiside birbirini silmeye çalışır.
Bu arada bizim okul tahtasına Avast ve Avira yı aynı anda yüklemişler bir daha Avira'yı göremedim. Avast öldürdü herhalde.:)
Bu arada AV istersen Kaspersky İnternet Security tavsiyem. Kaynak kullanımı çok az ve koruması iyi.

Son düzenleme:
Dostum ne bekliyorsun? Tabii ki virüs algılar. Zatem genel olarak sistemde 2 tane AV ü aynı anda bulundurursan ikiside birbirini silmeye çalışır.
Bu arada bizim okul tahtasına Avast ve Avira yı aynı anda yüklemişler bir daha Avira'yı göremedim. Avast öldürdü herhalde.:)
Bu arada AV istersen Kaspersky İnternet Security tavsiyem. Kaynak kullanımı çok az ve koruması iyi.
Haha :) Cevabın için teşekkürler kaspersky' ı lisans satın almadan kullanabilir miyim? Ücretsiz sürümünden bahsetmiş arkadaşlar ücretli sürümden ne farkı var?

Haha :) Cevabın için teşekkürler kaspersky' ı lisans satın almadan kullanabilir miyim? Ücretsiz sürümünden bahsetmiş arkadaşlar ücretli sürümden ne farkı var?
Pek farkı yok. Aktif savunma ve veritabanı olarak aynı. Ama ekstra koruma özellikleri var. Sizin işiniz fazlasıyla görür. Örnek olarak güvenli para gibi. İnternet alışverişlerinde dolandırılmanızı önleyebiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı