MEB'in yaptığı yazılılar nasıl?

tedolone

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kayseri
Daha fazla  
MEB bu sene 9 ve 6. sınıflara Türkçe ve matematikten yazılı yaptı. Sorular o kadar basitti ki (9. sınıfa gidiyorum) kardeşime gösterdim o bile yorumlayarak cevapladı her şeyi.
Yazılıda çıkacak konuları önceden gönderiyorlar ama edebiyatta soru dağılımla ilgili alaka neredeyse hiç yoktu. Takdiri hak etmeyen insanlar dönem sonu bu iki sınavın kolaylığı sayesinde rahat rahat takdir alıp sınıfı geçecekler. Ben bunun adil olduğunu düşünmüyorum konuyla ilgilenenlerin de düşüncelerini öğrenmek istiyorum.
Sınavlar ve cevap anahtarları: ÜLKE GENELİ ORTAK YAZILI SINAVLAR SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI

Mis gibi sorular. Öğrenciye ezber saçmalıklar sormak yerine bu tür cümle yapılarını öğreten, cümle kurmayı teşvik eden açık uçlu soruları sormaya başlamaları çok güzel. Yoksa üniversitede 3 satır yorum yazamayan, derdini anlatamayan tiplerle uğraşmak zorunda kalıyor hocalar.

MEB bu sene 9 ve 6. sınıflara Türkçe ve matematikten yazılı yaptı. Sorular o kadar basitti ki (9. sınıfa gidiyorum) kardeşime gösterdim o bile yorumlayarak cevapladı her şeyi.
Yazılıda çıkacak konuları önceden gönderiyorlar ama edebiyatta soru dağılımla ilgili alaka neredeyse hiç yoktu. Takdiri hak etmeyen insanlar dönem sonu bu iki sınavın kolaylığı sayesinde rahat rahat takdir alıp sınıfı geçecekler. Ben bunun adil olduğunu düşünmüyorum konuyla ilgilenenlerin de düşüncelerini öğrenmek istiyorum.
Sınavlar ve cevap anahtarları: ÜLKE GENELİ ORTAK YAZILI SINAVLAR SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI

LGS'de adaletsizdi 2 ile 2'yi çarpamayan kişiler kolay mat soruları sayesine 400üzerine çıktı. Üstelik bunlar ile övünüp duruyor çoğu. Bence MEB yapmasa daha iyi olurdu böyle yapacaksa yapmasın.

Mis gibi sorular. Öğrenciye ezber saçmalıklar sormak yerine bu tür cümle yapılarını öğreten, cümle kurmayı teşvik eden açık uçlu soruları sormaya başlamaları çok güzel. Yoksa üniversitede 3 satır yorum yazamayan, derdini anlatamayan tiplerle uğraşmak zorunda kalıyor hocalar.

Hiç yorum olmasın demiyorum ama bence karışık daha iyi olur. Edebiyat yazılısından sonraki ders bizim sınıftan bir kız “yeterince saçmalayamadım, düşük alacağım” dedi. Herkes OBP'yi yüksek tutma derdinde.

Tüm ülke geneline yapıldığı için haksızlık payı bulunmamakta, asıl sınav YKS yoksa OBP puanın 96 olsa ne yazar.

Önem payı var ama OBP'nin bence yeterince.

Hiç yorum olmasın demiyorum ama bence karışık daha iyi olur. Edebiyat yazılısından sonraki ders bizim sınıftan bir kız “yeterince saçmalayamadım, düşük alacağım” dedi. Herkes OBP'yi yüksek tutma dettinde.

Önem payı var ama OBP'nin bence yeterince.

OBP tabii ki çok önemli ama kilit nokta YKS orada bu kadar kolay sormuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı