Media Creation Tool İle Windows 10 Kurmak

ibrahimY

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Media Creation Tool'u indirdim ve USB Belleğe kurmayı seçtim, sonra ayarları yaptım bazı şeyler doldu ve USB Belleğime setup, dosyalar vb. şeyler geldi. Ben şimdi bu USB Belleği freeDOS bilgisayara taksam Windows 10 en güncel sürümünü kurabilir miyim?

USB'ye yazdıktan sonra USB'yi PC'ye takıp yeniden başlatın. PC açılırken F12 tuşu ile açılan menüde USB'nizi seçip Windows 10'u kurabilirsiniz.

USB'ye yazdıktan sonra USB'yi PC'ye takıp yeniden başlatın. PC açılırken F12 tuşu ile açılan menüde USB'nizi seçip Windows 10'u kurabilirsiniz.
Bilgisayarım bugün yarın elime gelecek hiç bir işlem yapılmamış halde ben şimdi USB Belleği taksam F12'ye bassam USB Belleğimi seçip windows 10 yükleyeceğim kısım gelir mi ?

Evet. Temiz bir şekilde format atabilirsiniz.

Ama ben rufus falan kullanmadım kurulumda USB Belleğimi seçince oraya bazı dosyalar falan gelmiş. Bir sıkıntı olur mu ?

Rufus ile yazmana gerek yok.

Media Creation Tool zaten nereye yazman gerektiğini soruyor sende usb yi seçerken direk rufus gibi aktarır yani rufusa gerek duymuyor, sonrasında direk bilgisayarı baştan başlatıp F12 ile bootu açıp temiz kurulum yapabilirsin.

Rufus ile yazmana gerek yok.

Media Creation Tool zaten nereye yazman gerektiğini soruyor sende usb yi seçerken direk rufus gibi aktarır yani rufusa gerek duymuyor, sonrasında direk bilgisayarı baştan başlatıp F12 ile bootu açıp temiz kurulum yapabilirsin.
Peki bu işlem UEFI yükleme yapıyor değil mi ?

MCT yani Media Creation Tool içerisinde UEFI desteği mevcut gönül rahatlığıyla indirip kurabilirsiniz, şahsen bende bu şekilde format atıyorum. Diğer sitelerdekilerden daha güvenli ve ekonomik

MCT yani Media Creation Tool içerisinde UEFI desteği mevcut gönül rahatlığıyla indirip kurabilirsiniz, şahsen bende bu şekilde format atıyorum. Diğer sitelerdekilerden daha güvenli ve ekonomik
Yani bu MCT Recep ve Ali abinin yaptığı bütün işlemlerin aynısını yapıyor o zaman. Bende bugün bilgisayar geliyor USB Belleği kasaya takacam ve F12 basıp ordan UEFI yazan USB Belleğimi seçip Windowsu kuracağım değil mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı