Media Creation Tool'dan Windows 10'a geçmek

mertkcr111

Decapat
Daha fazla  
İyi günler, PC'mde Windows 11 kurulu fakat tekrar 10'a geçmek istiyorum. Windows'un sitesinden Media Creation Tool'u indirdim şimdi Windows 10 indiriliyor da bir veri kaybı falan yaşar mıyım?

Evet. Veri kaybı yaşamamak için bir yöntem vardı fakat nasıl olduğunu hatırlamıyorum.

10 günü geçti fakat internette geçilebileceği yazıyor.

Windows.old dosyası sanırım ama yer açılsın diye onu silmiştim.
Onu sildiyseniz geçmeniz zor. Kullanıcı verilerinizi yedekleyin ve sıfır kurulum yapın. Eğer bilmiyorsanız ve hazırsanız size nasıl yapıldığını gösterebilirim.

Kurulum yaparken otomatik olarak veriler korunsun diye seçiliyor eğer kapatmadıysanız (sanmıyorum) uygulamalarınız ve dosyalarınız silinmez.

Bilmiyorum da bu yedeklemeyi yaptığım zaman her şeyi almış oluyor muyum oyunlarım vs.
Hocam oyunları tekrar indirmeniz gerekecek. Ama ilerlemeleriniz, kayıt edilen yerler vs. hepsi kullanıcı dosyalarının içinde bulunuyor. Eğer buluttaki depolama alanınız fazlaysa ve uğraşacak vaktiniz varsa onları da yedekleyebilirsiniz.

Hocam oyunları tekrar indirmeniz gerekecek. Ama ilerlemeleriniz, kayıt edilen yerler vs. hepsi kullanıcı dosyalarının içinde bulunuyor. Eğer buluttaki depolama alanınız fazlaysa ve uğraşacak vaktiniz varsa onları da yedekleyebilirsiniz.

Abi sen bana Discord'unu ver bana Media Creation Tool'dan olmazsa oradan konuşalım formatlayalım.

Kurulumu yaparken zaten bu şekilde geliyor.

Ekran görüntüsü 2022-06-07 195630.png

Eğer siz mavi yazıya basıp değiştirirseniz saklanmaz.

Ekran görüntüsü 2022-06-07 195700.png

Yani merak etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı