Mediacreationtool'da Windows 10 Pro Olmaması

Deniz G.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba benim merak ettiğim bir şey var, Windows 10 medya oluşturma aracında neden sadece Windows 10 seçeneği var. Yani pro gibi diğer seçenekler neden yok?

Yanılıyor olabilirim ama orda bir tik var sadece kullandığınız işletim sisteminin iso çıkartıyor onu kaldırır iseniz sorununuz çözülecektir.

Windows 10 olan hem Home hem de Pro sürümü içeriyor.
Ben Microsoft'un sitesinden medya aracı ile Windows 10 iso dosyasını oluşturuyorum ve rufus ile yazdırıyorum fakat yükleme yaparken bana herhangi bir seçenek sunmuyor direkt olarak Windows 10 home yüklüyor. Lisansım ise Windows 10 pro için.

Yanılıyor olabilirim ama orda bir tik var sadece kullandığınız işletim sisteminin iso çıkartıyor onu kaldırır iseniz sorununuz çözülecektir.
Benim Windows 10 için isteğim sürüm pro, sistemimde Windows 8.1 pro fakat medya oluşturma aracında o tiki kaldırsamda kaldırmasamda Windows 10 home iso indiriyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı