MediaMarkt garanti konusunda yalan söyledi

str1p3

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 570 8 GB
i5 9400F
Corsair 8GB x2
Merhaba, ben bir RAM yükseltmesi yapacaktım. En başta sordum, ben bu RAM'i laptopa takarsam, garanti bozulur mu diye. Evet dediler. Sonra tamam dedim bilgisayarı teslim ettim dedim bunun RAM yükseltmesi yapılacak siz halledin garantisi bozulmasın dedim. Laptopu aldığım yere, MediaMarkt yani. İşlemler falan halledildi en sonra herifler bana 25 gün sonra gel al dediler. O an beynime kan sıçradı. RAM'in parasını vermişim, RAM hazır, 30 saniyelik bir işe 25 gün zaman verdi ve bilgisayarla işim var. Söyledim yapılacak işlemi bende yaparım on saniyemi almaz garantisi bozulmasın diye uğraşıyorum diye. Yapacak bir şey yok dediler, paramı da aldım laptopuda aldım eve geldim. Lenovo müşteri hizmetlerini aradım, böyle bir durum var dedim. RAM takarsam garanti bozulur mu dedim. Hayır öyle bir şey yok dediler, RAM ve SSD değişimi yapılırken laptopa zarar vermediğiniz durumda garanti bozulmaz dediler. Sonra bana yanlış bilgi verdiklerini söyledim ve Lenovo müşteri hizmetlerine, MediaMarkt şubesinin yerini verdim.

1696081873145.png

1696081895878.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bir RAM yükseltmesi yapacaktım. En başta sordum, ben bu RAM'i laptopa takarsam, garanti bozulur mu diye. Evet dediler. Sonra tamam dedim bilgisayarı teslim ettim dedim bunun RAM yükseltmesi yapılacak siz halledin garantisi bozulmasın dedim. Laptopu aldığım yere, MediaMarkt yani. İşlemler falan halledildi en sonra herifler bana 25 gün sonra gel al dediler. O an beynime kan sıçradı. RAM'in parasını vermişim, RAM hazır, 30 saniyelik bir işe 25 gün zaman verdi ve bilgisayarla işim var. Söyledim yapılacak işlemi bende yaparım on saniyemi almaz garantisi bozulmasın diye uğraşıyorum diye. Yapacak bir şey yok dediler, paramı da aldım laptopuda aldım eve geldim. Lenovo müşteri hizmetlerini aradım, böyle bir durum var dedim. RAM takarsam garanti bozulur mu dedim. Hayır öyle bir şey yok dediler, RAM ve SSD değişimi yapılırken laptopa zarar vermediğiniz durumda garanti bozulmaz dediler. Sonra bana yanlış bilgi verdiklerini söyledim ve Lenovo müşteri hizmetlerine, MediaMarkt şubesinin yerini verdim.

Eki Görüntüle 1962679

Eki Görüntüle 1962680

Siz yine de şu anlık arkada RAM yuvasına ulaşılabilecek yer yoksa takmayın arka kasadaki vidalarda mavi bir boya olur oradan söküldüğünü söyleyip garanti dışı bırakırlar ama muhtemelen Lenovo garantisi devam eder sonuç olarak kendi sitelerindede sorun teşkil etmediğini yazmışlar.

MediaMarkt, Teknosa gibi satıcıları gözünüzde çok büyütüyorsunuz onların mahalle arası bilgisayar satıcılarından bir farkı yok. Teknik hizmet sağlamazlar, her ürünün bütün özelliklerini bilmezler sadece o ay hangi firma ile anlaşmalılarsa hangisinden prim ya da teşvik alıyorlarsa o ürünleri satmaya çalışırlar. Zaten RAM ve laptopu bıraktığınız zaman onlar takmayacaklardı, yetkili servise gönderecek onlardan alıp size geri teslim edeceklerdi. Genelde(her durumda değil) oyuncu serisi laptoplarda kasayı açıp SSD ve Ram eklemesi yapmak garantiyi bozmuyor ama bu mediamarkt'ten vb. alınan para karşılığı garanti için geçerli değil zaten ürünün kendi sağladığı 2 yıl garanti için geçerli.

MediaMarkt, Teknosa gibi satıcıları gözünüzde çok büyütüyorsunuz onların mahalle arası bilgisayar satıcılarından bir farkı yok. Teknik hizmet sağlamazlar, her ürünün bütün özelliklerini bilmezler sadece o ay hangi firma ile anlaşmalılarsa hangisinden prim ya da teşvik alıyorlarsa o ürünleri satmaya çalışırlar. Zaten RAM ve laptopu bıraktığınız zaman onlar takmayacaklardı, yetkili servise gönderecek onlardan alıp size geri teslim edeceklerdi.

Ben garantili monitör aldım. MediaMarkt beni mahalle arası bir LG servise yönlendirdi. Hayır bir de alıp götürmediler de ben kucağımda götürdüm.

Eki Görüntüle 1962679

Eki Görüntüle 1962680
Bakın olay basit. Ticari zeka. Adamlar garanti bozulmasın diye bilgisayarı onlara götürürseniz kendi stoklarından ram takarlar ve para alırlar. Mesela gidin başka mağazadan ram alın ve bilgisayarı aldığınız şubeye gidin takmazlar. Sebep sorsanız gevelerler.

Ben garantili monitör aldım. MediaMarkt beni mahalle arası bir LG servise yönlendirdi. Hayır bir de alıp götürmediler de ben kucağımda götürdüm.

Bütün firmalar bunu yapıyor kimisi alıp kendileri kargoluyor kimisi de direkt yönlendiriyor. Bence her türlü insanın kendi iletişime geçmesi daha sağlıklı zaten. Bu tür satıcılardan uygun olmadığı sürece hiçbir sebepten "güvenli" diye ürün alınmaz. Ben son 10 yılda herhalde bütün elektronik aletlerimi internetten söyledim yaşadığım sıkıntı sayısı 0(sıfır):

Geri
Yukarı