Mediamarkt iade işlemini kasıtlı olarak uzatıyor

Prosedür bu şekilde. Servis onayı sonrası mağaza size değişim ya da para iadesi hakkı tanır. Bu konuda içiniz rahat olsun.

1000 TL ödedim. Amacım kulaklık ihtiyacımı gidermekti. Sonuç ise ortada. Prosedür bu şekildeyse bende bunun saçmalık olduğunu düşünüyorum. Bu tip olaylarda benim bildiğim satıcı mağaza gerekirse zarar eder ama müşterinin gönlünü alır. Kötü ekonomilerde ise bu gibi prosedürler uygulanır. Paranızla bile iyi hizmet alamazsınız.
Mağazadan aldığınız da bu hakka sahipler ürünü görüp kontrol ettiğiniz kabul edilir hocam.
Bunu bilmiyordum. Bilgi için teşekkürler. Buda gayet saçma.

1000 TL ödedim. Amacım kulaklık ihtiyacımı gidermekti. Sonuç ise ortada. Prosedür bu şekildeyse bende bunun saçmalık olduğunu düşünüyorum. Bu tip olaylarda benim bildiğim satıcı mağaza gerekirse zarar eder ama müşterinin gönlünü alır. Kötü ekonomilerde ise bu gibi prosedürler uygulanır. Paranızla bile iyi hizmet alamazsınız.

Kısmen, sizin kötüye kullanmayacak olmanız başkalarını öyle yapmıyor hocam kimisi alır bozar bozuktu der sırf iade almak için. O yüzden haklılık payı da var.

Bu tür konularda e-Devlet üzerinden THH portalına giriş yapıp gerekli belge ve evrakları doldurup sonucu bekleyin %90 kazanırsınız tabii bu karar hızı bölgeden bölgeye değişebiliyor ancak onların sürecini beklemekten iyidir ve ayrıca kanunen Türkiye de servis bulundurmaları gerekir diye biliyorum en az bir tane ve kargo masrafı da il dışında ise firma karşılamak zorundadır.
Eliniz boş beklemekten ise verin THH'ye seçimlik hakkımı kullandırmıyorlar diye ardından değişim, onarım, para iadesi seçeneğinden istediğini kullanırsın ya da kullanmak istediğin hakkı THH'ye talep edersin dilekçende.
Bazı firmalar kur dalgalanmasından dolayı zarar etmemek için maalesef herkes hakkını aramaz diye düşünüp süreci uzatıyorlar bir nevi yıldırma politikası izliyorlar hakkını arayan direk sonuca ulaşıyor.

Şuan ki durumunu anlıyorum fakat yapacak bir şey yok. Hak verirsin ki mağaza çalışanları kulaklığın nasıl bozulduğu ya da kusurlu ürün olduğu yönünde karar verecek yetkiye sahip değiller. 14 gün değil, ister garantinin bitmesine 14 gün olsun yine aynı prosedür devreye girer.

Forumda arşivlenmesi açısından gelişme oldukça yazacağım.

MediaMarkt tarafından arandım ve şikayetime istinaden her şeyin prosedüre uygun şekilde ilerlediğini söylediler. Bende kendilerine prosedürlerinin saçmalık olduğunu düşündüğümü ilettim. Tüketici hakem heyeti'ne başvurumu yaptım. Prosedürleri kanuna uygun mu öğrenmek istiyorum. Sorunum çözülmedi.

Evet, kanuna uygun. Zaten değişim çıkacaktı garantiden de mağazadan çıkan bir ürünü kimin bozduğunu kimse bilemez.

Sadece uğraşmak istemedim. İnternette birçok benzer şikayet var. 1 - 2 günlük ürün kullanıcı hatası diyerek geri gönderiliyor ya da tamir ediliyor. Ben işimi garantiye alayım. Ayrıca benim asıl derdim, 20 iş günü. Yoksa bende sorun çıkartmadan değişim yapacaklarını düşünüyorum. Madem servis bakacak mutlaka, ona göre alt yapını hazırla 1 haftada çöz işi. Parası neyse veriyoruz zaten. Düzgün hizmet istemek lüks mü?
Evet, kanuna uygun. Zaten değişim çıkacaktı garantiden de mağazadan çıkan bir ürünü kimin bozduğunu kimse bilemez.

MediaMarkt çalışanı mısın? Doğru söyle. :)

Sadece uğraşmak istemedim. İnternette birçok benzer şikayet var. 1 - 2 günlük ürün kullanıcı hatası diyerek geri gönderiliyor ya da tamir ediliyor. Ben işimi garantiye alayım. Ayrıca benim asıl derdim, 20 iş günü. Yoksa bende sorun çıkartmadan değişim yapacaklarını düşünüyorum. Madem servis bakacak mutlaka, ona göre alt yapını hazırla 1 haftada çöz işi. Parası neyse veriyoruz zaten. Düzgün hizmet istemek lüks mü?

MediaMarkt çalışanı mısın? Doğru söyle. :)
Hayır değilim. Çalışanı olsam prim mi vercekler savundum diye hocam :D Benzeri durum yaşadığım ve araştırdığım için söyledim. Bak mesela yukar da verdiğin örnek araştırmayan arkadaşların sorunları iade değişim hakkı kapsamı var ilk 6 ay iade değişim onarım 3 ünden birini seçebilirsiniz araştırsa yazsa asla tamir yapıp yollayamaz RMA servisi. 20 maximum süredir genel de 1 haftadan fazla sürmüyor. Böyle sorunlarla karşılaşmamak için mağazadan alınan ürünler de orda kontrol etmek daha sağlıklı tabii bu korona sürecin de ne kadar mantıklı olur bilemem.

Geri
Yukarı