MediaMarkt monitör iade alıyor mu?

Merhaba

Ben Mediamarkt Personeliyim iade ile ilgili bir bilgi aktariyim size..

Öncelikle ürünü satın aldığınız taktirde cihazınızda ölü piksel veya görüntüde siyah noktalar leke gibi şeyler olduğu zaman tabii bu mümkün olabilir. Yalnız buna servis karar verir. Siz mağazaya geliyorsunuz Müşteri hizmetleri tarafına ürünü teslim ediyorsunuz ondan sonra size servis formu veriliyor normal şartlarda servis süresi 20 iş günüdür. Ama cihazı aldınız üzerinden yıllar geçmiş cihaz garanti dışı kalmış belki bir ihtimal yine gönderilir ama sizden ücret talep edilir. Yani cihazı hemen isteğe göre iade olmuyor servis değişim veya iade onayı verirse o zaman gereken işlem yapılır.
Peki alıcağım monitörü gelip mağzada ölü piksel veya ışık sızması kontrolü için test etmem mümkünmü?

Bence oradan alma. Sinerji'den aldım sorunsuz. Yorumları da çok iyi. Daha iyi bir hizmeti var Sinerji'nin. Hem aynı özellikteki monitör indirime girdi.
Yorumları okuman için:
Önerdiğim monitör( 24g2u kardeşi gibi)
Dün 1500Tl'ydi ya :(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu iki monitör arasında ne fark var sitede her şeyleri aynı görünüyor.

Merhaba

Ben Mediamarkt Personeliyim iade ile ilgili bir bilgi aktariyim size..

Öncelikle ürünü satın aldığınız taktirde cihazınızda ölü piksel veya görüntüde siyah noktalar leke gibi şeyler olduğu zaman tabii bu mümkün olabilir. Yalnız buna servis karar verir. Siz mağazaya geliyorsunuz Müşteri hizmetleri tarafına ürünü teslim ediyorsunuz ondan sonra size servis formu veriliyor normal şartlarda servis süresi 20 iş günüdür. Ama cihazı aldınız üzerinden yıllar geçmiş cihaz garanti dışı kalmış belki bir ihtimal yine gönderilir ama sizden ücret talep edilir. Yani cihazı hemen isteğe göre iade olmuyor servis değişim veya iade onayı verirse o zaman gereken işlem yapılır.
20 gün fazla değil mi ya?

Bu çalışan arkadaşın yorumunu çok iyi anladıgını varsayıyorum. Ölü pixel çıktıgı taktirde monitör servise gidecek. Ardından servis derse 1 ölü pixel kullanıma engel degil böyle kullanın. Mediamarkt'ta monitörü iade ya da degişmi yapmayacak haberin olsun.

Bence oradan alma. Sinerji'den aldım sorunsuz. Yorumları da çok iyi. Daha iyi bir hizmeti var Sinerji'nin. Hem aynı özellikteki monitör indirime girdi.
Yorumları okuman için:
Önerdiğim monitör( 24g2u kardeşi gibi)
Dün 1500Tl'ydi ya :(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sinerji'nin iade kabul ettiğini mi zannediyorsun?

ViewSonic markasında yanılmıyorsam ölü pixel olduğunda değişim yapıyor değişmediyse prosedür geçen sene 3 defa monitörümü değiştiler. Aklınızda bulunsun.

Bu çalışan arkadaşın yorumunu çok iyi anladıgını varsayıyorum. Ölü pixel çıktıgı taktirde monitör servise gidecek. Ardından servis derse 1 ölü pixel kullanıma engel degil böyle kullanın. Mediamarkt'ta monitörü iade ya da degişmi yapmayacak haberin olsun.
Kusura bakmayın bu konular hakkında bilgim pek yok. İnternetten alınca sıkıntı çıkar diye mağazadan monitör almayı planlıyordum. Ama eğer durum bu şekildeyse hiçbir anlamı yok benim için. 1 ölü piksel olsa bile iade veya değişim yapılmasını isterim. Şuan indirim bekliyorum. Nereden almamı tavsiye edersiniz ( internet/mağaza) ?

Son düzenleme:
Kusura bakmayın bu konular hakkında bilgim pek yok. İnternetten alınca sıkıntı çıkar diye mağazadan monitör almayı planlıyordum. Ama eğer durum bu şekildeyse hiçbir anlamı yok benim için. 1 ölü piksel olsa bile iade veya değişim yapılmasını isterim. Şuan indirim bekliyorum. Nereden almamı tavsiye edersiniz ( internet/mağaza) ?

Amazon üzerinden satın alın. Ama satıcısı amazon..tr olacak mutlaka. Başka satıcı olursa yardımcı olmazlar. Ben monitör aldıktan 2 ay sonra iade etmiştim ve kabul edilmişti. Monitör politikalarından tam emin degilim kesin olan şeyi söyleyeyim 1 ay içinde iade edebiliyorsun satıcısı amazon.tr ise.

Son düzenleme:
Peki alıcağım monitörü gelip mağzada ölü piksel veya ışık sızması kontrolü için test etmem mümkünmü?

Ödemesi yapıldıktan sonra bu mümkün olabilir. Fakat şöyle de bir tölerans gösterilebilir. Mesela siz geldiniz mağazaya ürünün açığı var baktınız beğendiniz tamam dediniz ben bu ürünü kesin alıcam dediniz personele yetkili kişiye derseniz almadan önce kutusundan çıkarıp ölü pixel olup olmadıgını test ettirebilir miyim diye sorarsanız yardımcı olunmaya çalışınır. Fakat ürünü hiç test etmeden aldınız evinize gittiniz ürünü açtınız kurdunuz siyah lekeler veya ölü pixel oldugunu gördünüz işte size servis süreci gözüktü. İşi şansa bırakmamak lazım. Çünkü teknoloji şans işi bu monitör için geçerli değil TV'de de geçerlidir. Türkiye'nin hatta Dünya'nın neresinde olursa olsun bu tarz şeylerle karşılaşabiliyoruz. Kusura bakmayın yorumları geç okudum yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

Geri
Yukarı