MediaMarkt stokta olmayan ürünün satışını yapıyor

neysesakinim

Kilopat
Daha fazla  
23 Nisan tarihinde MSI GG Clutch GM30 marka model ürünün fiyatı 139 lira ya düşmüştü. Bu ürünü satın almaya kalktığımda ise ödeme ekranında ürün stokta yok diyordu. Bunun üzerine müşteri hizmetlerini aradım. İlk aradığımda ürünün stoklarda olduğunu belirterek benim satın alım yapamadığımı söylediler ve ürünün satış alınımını telefondan gerçekleştirelim dediler. Ben de kabul ettim. Kabul ettikten sonra ise bir arkadaş sizi arayacak satın alım gerçekleşecek dediler. Arayan sonra olmadı yine ben aradım müşteri hizmetlerini. Telefonda bulunan arkadaşa bilgileri verdim oda satın alımı gerçekleştiremedi ve arıza kaydı bıraktı. Size mail gelecek ve sizi yetkili birisi arayacak dedi. Ne olsun :) ne mail geldi ne arayan oldu.
Yine ben aradım. Bu sefer ise ürünün stoklarda olmadığını söylediler. Ama ürün halen internet e özel etiketiyle satıştaydı. Bunu söylediğim de ise sizi yetkili birisi arayacak dendi. Tabii gene arayan olmadı ben aradım. Açan arkadaş ise size mail gelme durumu diye bir şey yok deyip, sizi bu kargaşada yetkili biriside aramaz dedikten sonra ürünün stoklarda olmadığını söyledi. Ama ürün halen satıştaydı. Az önce baktığımda ise ürün tükenmiş olarak gözüküyor. Bunu sadece bir ürün için yapmamışlar. Birkaç ürün için geçerli.

Bu durum doğru olabilir, yapı kredi 150 TL puan ve piyasaya göre 150 TL daha uygun fiyata sahip olduğu için MediaMarkt üzerinden MSI VGA GeForce GTX 1660 Süper Gaming X Ekran Kartı bu kartın siparişini verdim. Ancak siparişi verdikten sonra 15 20 dk sonra tekrar girdiğim zaman stokta yok olarak göründü. 1 saat sonra tekrar stoğa girdi. Sipariş sorgu ekranına girdim sipariş no yazdım sipariş bulunamadı dedi. Biraz işgillendim ve araştırma yaptım ekşi, Twitter, şikayet var vs. sayfalar dolusu kargoya verilmedi siparişim iptal edildi gibi şikayetler görünce daha da işgillendim.

Bu durum doğru olabilir, yapı kredi 150 TL puan ve piyasaya göre 150 TL daha uygun fiyata sahip olduğu için MediaMarkt üzerinden MSI VGA GeForce GTX 1660 Süper Gaming X Ekran Kartı bu kartın siparişini verdim. Ancak siparişi verdikten sonra 15 20 dk sonra tekrar girdiğim zaman stokta yok olarak göründü. 1 saat sonra tekrar stoğa girdi. Sipariş sorgu ekranına girdim sipariş no yazdım sipariş bulunamadı dedi. Biraz işgillendim ve araştırma yaptım ekşi, Twitter, şikayet var vs. sayfalar dolusu kargoya verilmedi siparişim iptal edildi gibi şikayetler görünce daha da işgillendim.
Bana kalırsa reklam amaçlı yapıyorlar.Firmayı aradığımda ise bana biri var diyor biri yok diyor.Sonra başka bi şey alın vs diyorlar.Kısacası ahlaksız bi mağaza.

Fazla zaman geçmeden siparişi iptal etsem mi bilemedim açıkçası. En azından Çarşamba gününe kadar beklemeyi planlıyordum.
Halen piyasadan 150 lira uyguna denk geliyorsa bekleyin gelsin.Ben ürünü bekledim aradım sordum ama artık tamamen kaldırdılar sayfadan.Sizin durumunuz daha farklı.

Ben de monitör satin alacaktim fakat odeme ekranına geldigimde stokta yok ibaresi çıktı. Ertesi gun ise ürün stokta bitti.
Bugun ise ram alacaktim bu sefer baska bir hata alıyorum ve ödeme sayfasina geçemiyorum.
IMG_20200503_225102.jpg

Ekşi'de cok olumsuz yorum gördüm o yuzden saldim burayı.

Ben de monitör satin alacaktim fakat odeme ekranına geldigimde stokta yok ibaresi çıktı. Ertesi gun ise ürün stokta bitti.
Bugun ise ram alacaktim bu sefer baska bir hata alıyorum ve ödeme sayfasina geçemiyorum.
Eki Görüntüle 552774

Ekşi'de cok olumsuz yorum gördüm o yuzden saldim burayı.
İyi ki alışveriş yapmadınız, ben ödemeyi sorunsuz bir şekilde hallettikten 15 20 dk sonra stokta yok olarak göründü, 15 20 dk sonra tekrar stokta göründü. Ertesi gün tekrar stokta yok olarak göründü. Umuyorum ki korktuğum başıma gelmez.
Halen piyasadan 150 lira uyguna denk geliyorsa bekleyin gelsin. Ben ürünü bekledim aradım sordum ama artık tamamen kaldırdılar sayfadan. Sizin durumunuz daha farklı.

Hocam şu an 200 TL'ye yakın olmuştur, bu gün Vatan'da da kalmamış stok. MSI GTX 1660SUPER Gaming X aldım 2449 TL'ye Vatan'da sadece Gaming modeli 2518 TL her türlü ucuza denk gelmiş oldu bana bu kart. Bu gün aradım zaten kargoya neden verilmediğini sordum bana siparişimin hazırlandığını aras kargo ya teslim için beklediğini bu gün yetişmediğini söyledi müşteri hizmetleri çalışanı. Kesin olarak yarın verilecek mi kargoya diye sordum, veriliceğini söyledi ancak güvenemiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı