Medipol Hukuk (Burslu) vs İzmir Ekonomi Hukuk (Burslu)

01Asmodeus

Hectopat
Arkadaşlar 2 üniversite de burslu tutuyor. Eğer İzmir Ekonomi olursa çeşme'de deniz kenarı villa var oradan gidip geleceğim. Araba ile İzmir Ekonomi'ye 30 dakika.

Medipolde ise medipolun yurdu var içinde spor salonu basket sahasi vs ile.
Sizce İstanbul için değer mi?
İzmir'de gezilecek yer var mi İstanbul gibi.
Yaşayıp bilen arkadaşlar söylerse sevinirim.

Şu an listem:
1- Kadir Has Hukuk.
2- Medipol Hukuk.
3- MEF Hukuk (yeri kotu)

İzmir Ekonomi cok aşağılarda gelmez oraya kadar onu yukarı almayi düşünüyorum.

@hukukçubey sizin de düşüncenizi öğrenmek isterim.

Kalacak villa da hazır, İstanbul'u boş ver.
Dostum kadir has ile kiyaslama yaparsan hangisini seçersin? Biri denizin dibinde bi üni biri balçovada. Bir de ben öğrenciyken gezmek ve o yılların keyfini çıkarmak için lokasyona yani gezecek yerlere kafelere barlara vs de bakıyorum. Yani bunun için İzmir az mıdır Istanbul mu seçmeliyim gibi. Bir de siralama olarak medipol 14.717 Izmir ekon 15.500
Kadir has 12.500

@hukukçubey sizin de düşüncenizi öğrenmek isterim.

Dostum kadir has ile kiyaslama yaparsan hangisini seçersin? Biri denizin dibinde bir üniversite biri balçovada. Bir de ben öğrenciyken gezmek ve o yılların keyfini çıkarmak için lokasyona yani gezecek yerlere kafelere barlara vs de bakıyorum. Yani bunun için İzmir az mıdır İstanbul mu seçmeliyim gibi. Bir de siralama olarak medipol 14.717 İzmir ekon 15.500
Kadir has 12.500

İzmir'i hiç bilmiyorum ama istediğin yaparsın. İstanbul'da şu an kalacak yer sıkıntı, hem fiyat olarak hem depreme dayanıklı olmaması açısından İstanbul'da şu sıralar öğrenci olunmaz.

İstanbul Medipol Üniversitesi her bursluya ücretsiz yurt veriyor mu? (Bunu ben de merak ediyorum)
Ücretsiz yurt için Eşit Ağırlık ilk 2.000 gibi oldukça iyi başarı sıralaması şartları varsa bölüm tam burslu olsa bile okulun yurtları ücretli olacak. Okul yurtları ise muhtemelen bayağı pahalı olacaktır. Geriye KYK kalıyor ama KYK'nın çıkmasını beklemek bir dert, KYK'da kalmak ayrı bir dert diye düşünüyorum.

İstanbul Medipol Üniversitesi her bursluya ücretsiz yurt veriyor mu? (Bunu ben de merak ediyorum)
Ücretsiz yurt için Eşit Ağırlık ilk 2.000 gibi oldukça iyi başarı sıralaması şartları varsa bölüm tam burslu olsa bile okulun yurtları ücretli olacak. Okul yurtları ise muhtemelen bayağı pahalı olacaktır. Geriye KYK kalıyor ama KYK'nın çıkmasını beklemek bir dert, KYK'da kalmak ayrı bir dert diye düşünüyorum.
Yurt ücretsiz degil zaten, parasi neyse vereceğim kalacağım. KYK dansa medipol yurdu o ücreti hakediyor. Üstelik fiyatı da aşırı uygun bana kalirsa.

2 üniversite de eğitim kalitesi açisindan pek farkli değil ancak İzmir'de madem bu denli imkanin var, İzmir'i seç bence. İstanbul'un aşiri kalabalik ve rezalet demografik yapisi seni bir nebze frenleyebilir.

Teşekkür ederim.
Şuanki listem
1-Kadir has
2-Medipol
3-Mef
5/6- Izmir Ekonomi
Izmir ekonomiyi daha aşağılara yazmayı düşündüm çünkü akademik kadro tabi ki önemli ama aileden de uzak olsa daha iyi olur gibime geliyor. Başka beğendiğiniz üniversiteler var mı. Sizlerin de bu listeyle ilgili yorumunu öğrenmek isterim.

Geri
Yukarı