Megalophobia yüzünden Dark Souls oynayamıyorum

• Konuyu başlatan visu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 665

visu

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, yıllar önce hasta olduğum bir gün ateşlendiğim zaman fark ettiğim ve sonrasında da hastalık edindiğim bir şeyden bahsetmek istiyorum. Araştırdığım kadarı ile bu takıntımın veya fobimin "megalophobia" olduğunu düşündüm. Alışılmış gerçek boyutlarının dışındaki şeylerden korkmaya veya rahatsız olmaya verilen bir ad. Bunu uzun süredir yaşıyorum fakat bir ismini bulamamıştım. Oyunlarda bulunduğum konum ve büyüklük-küçüklük kriterlerinin üzerinde bir NPC veya alan gördüğümde aşırı bir şekilde rahatsız oluyorum, başım dönüyormuş gibi hissediyorum ve oyunu kapatıyorum. Örneğin Dark Souls tarzı oyunlardaki bölüm sonu canavarları veya gidilmesi zor olan alanlar bizim karakterimizden çok çok daha fazla büyük. Sırf bu yüzden Dark Souls oynayamadım 😅 böyle bir sorunu olan var mı? Oyunlarda sizi etkiliyor mu? Bu tarz şeyler olmayan Dark Souls benzeri bir oyun önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vay be. Ne garip fobiler var. Bahsettiğin büyük alanlardan korkma olayını korku oyunlarında yaşıyorum ama öyle fobi olacak kadar değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı