Dark Souls neden ülkemizde sevilmiyor?

Yayıncı abileri sadece GoW, RDR 2 gibi oyunlar oynadığından milletin souls oyunlarından haberi bile olmuyor. Genellememek lazım yine de, hatırı sayılır miktarda souls oyuncusu da mevcut.

Japonlar aslında geleneksel insanlardır, yani adamların oyunu zor yapmak gibi bir gayesi yok, Souls oyunlarında 50 kat daha zor oyunlar önerebilirim. Fakat Souls oyunlarının yaptığı daha doğrusu FromSoft’un yaptığı 80-90 nesildeki oyunları yeni nesil kafasıyla yapmak o kadar. O zamanlar oyunlar zordu, nereye gideceğinizi bilmezdiniz. Bu tarz oyunlarda da öyledir fakat okumayı bilirseniz kolay olduğunu görebilirsiniz. Uygun itemlerle resmen oyunu kırarsınız. Ayrıca bu oyunların zorluğu ilk 1-3 saat arasıdır. Daha sonra güçlenirsiniz tabii dediğim gibi güçlenmeyi de öğrenmek gerekir.

Türkiye'de insanlar kolay ve Online oyunları seviyorlar. Yine de seven birçok insan gördüm. Zaten günlük hayatta da genel olarak hazırcı ve tembeliz, bu da oyun zevklerimizde de görüyoruz. Bende zor olduğunu düşünmüyorum, sadece biraz çaba lazım.

Demiştim. Türkiye'deki oyuncular bile FromSoftware firmasına birkaç milyon Japon yeni kazandırır zaten. Casual taraf daha büyük olduğundan böyle bir sorun çıkıyor. Evet bu bir sorun aslında çok ciddi olmasa da insanların çevresinde oyuna hakaret edenler var bunun sonucundada arkadaşlık ve sosyallik azalıyor.

Yayıncı abileri sadece GoW, RDR 2 gibi oyunlar oynadığından milletin souls oyunlarından haberi bile olmuyor. Genellememek lazım yine de, hatırı sayılır miktarda souls oyuncusu da mevcut.

Maalesef. Ben GOTY için oy kullandım ve Elden Ring oyununa verdim. Normalde GoW oyununa verecektim fakat Elden Ringde hak ediyor. Bu yüzden zaten Elden Ring kazanamayacağı için bari Elden Ring'e katkım olsun.

Japon'lar aslında geleneksel insanlardır, yani adamların oyunu zor yapmak gibi bir gayesi yok, souls oyunlarında 50 kat daha zor oyunlar önerebilirim. Fakat souls oyunlarının yaptığı daha doğrusu Fromsoft'un yaptığı 80-90 nesildeki oyunları yeni nesil kafasıyla yapmak o kadar. O zamanlar oyunlar zordu, nereye gideceğinizi bilmezdiniz. Bu tarz oyunlarda da öyledir fakat okumayı bilirseniz kolay olduğunu görebilirsiniz. Uygun itemlerle resmen oyunu kırarsınız. Ayrıca bu oyunların zorluğu ilk 1-3 saat arasıdır. Daha sonra güçlenirsiniz tabii dediğim gibi güçlenmeyi de öğrenmek gerekir.

Evet aslında öyle. Nintendo konsolları da öyle eski nesil fakat daha eğlenceli olarak öne çıkıyorlar. Sen mario oyunundan aldığın zevki GoW'dan alamazsın aynı şekilde GoW oyunundan aldığın gazı mariodan alamazsın ayrıca zor kısmıda doğru örnek Ninja Gaiden.

Türkiye'de insanlar kolay ve Online oyunları seviyorlar. Yine de seven birçok insan gördüm. Zaten günlük hayatta da genel olarak hazırcı ve tembeliz, bu da oyun zevklerimizde de görüyoruz. Bende zor olduğunu düşünmüyorum, sadece biraz çaba lazım.

Maalesef.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı