Megane vs Golf

1.5dCi İcon Megane 2017-2018
1.6TDI Comfortline Golf 2013-2014
Aynı paralara hangisini almak daha mantıklı sizce?
Gönlüm Megane'dan yana gibi. Siz hangisini tercih ederdiniz?
Megane icon tabi hem Comfortline Golf'e göre dolu dolu bir araç hem de daha geniş ve konforlu ayrıyeten golf DSG sorunlarına gelirsek neredeyse 7 7.5 kasanın her modelinden alım satım yaptım 2014 7 240 binde DSG'li aracı 25 bin km kullandım bırak şanzıman sorununu arabadan ses gelmiyordu her bakımı Doğuş'ta zamanından önce yapılmıştı servis kayıtları tamdı ayrıyeten 2013 7 170 binde DSG'li araç aldım güya bakımları dışarıda yaptırılmıştı arabayla bi zamandan sonra şanzımanda hafif sarsıntılar vardı sonra 1000-1500 km gitmeden vitesi D ye alıyorum D yanıp sönüyor bu hata 2007 Passat 5'te de başıma geldiği için aynı sorunun olmamasını dua ederek n ye aldım aynı şekilde oda yanıp söndü aracın DSG mekatroniği arızalanmıştı çekiciyle sanayiye götürdük mekatronik tamiri ve kart değişimi + yazılımı, yağ değişimi o zamanda (2016) 13000 TL masraf çıkardı başıma gelen problemlerden dolayı şahsen bu tarz araçları alırken bakımları serviste yapılmışsa düzgünse tereddüt etmeden alırım ancak bakımları dışarıda yapılmışsa faturaları vs varsa hor kullanılmışsa şanzımana motora bakıp alırım tabi bu bakımları dışarıda yapılmış araç alınmaz demek değil kendimde yetkili servis maliyetlerinden dolayı bakımlarını dışarıda yaptırdığım araçlar oldu işini düzgün yapan usta oldu mu sorun olmuyor.

2001 golf comfort var .Bu araçta bile yağmur sensörü var ama yenilerde yok ilginç. Golf 2010 üstünde highline altına düşmeyin. Temiz bulmak da zor. Meganın öyle bağımlısı yok , uğraşan da çıkmaz. Megan daha mantıklı. Şöyle bir sıkıntı da var DSG de hızlı kalkıp hızlı yavaşlama yaparsan bu arızaları çok görürsün. Bizim ülkede gençler alıyor , tam da böyle kullanıyor.

Geri
Yukarı