Megane vs Golf

Manuel olsa Golf derdim ama bu yaş ve bu kmde DSG büyük risk. Öte yandan megane da günümüzün broadway'i. Burada tercih senin bir arabadan ne beklediğine kalıyor. Yol tutuş, konfor, fiyatına göre iyi sürüş hissiyatı gibi kriterlerin varsa megane dan uzak durman lazım.
Megane'de bir Mercedes olmasa da konforlu araç hocam sürüşü yormaz kimseyi

Manuel olsa golf derdim ama bu yaş ve bu kmde DSG büyük risk. Öte yandan Megane da günümüzün Broadway'i. Burada tercih senin bir arabadan ne beklediğine kalıyor. Yol tutuş, konfor, fiyatına göre iyi sürüş hissiyatı gibi kriterlerin varsa Megane'dan uzak durman lazım.

Çok yüksek bir beklentim yok. Ama Megane'nin bu dediğiniz kriterlerde çok da kötü olmadığını görüyorum. Dediğiniz gibi 850 bandına da temiz bir golf bulmak oldukça zor. Ama Megane da biraz daha o fiyata seçenek var ve Renault bakım maliyeti, arıza konusunda sıkıntısız bir marka. Bütçemi arttırabilirsem golf düşüneceğim ama arttıramazsam icon veya touch Megane tercih edeceğim.

Manuel olsa Golf derdim ama bu yaş ve bu kmde DSG büyük risk. Öte yandan megane da günümüzün broadway'i. Burada tercih senin bir arabadan ne beklediğine kalıyor. Yol tutuş, konfor, fiyatına göre iyi sürüş hissiyatı gibi kriterlerin varsa megane dan uzak durman lazım.

Megane günümüzün Broadwayi mi? Hahahahah. Megane Broadway olduysa Symbol ve Tailant ne oldu? Megan'ın en dolusu buradaki söz konusu araç. Gayet de dolu bir araba. Şirket arabası diyenler olmuş. Joy pakete bakıp da söylüyorlar kaldı ki onun da belli bir kalitesi var. Motoru 1.3 ise de 1.5 ise de çok iyi motorlar. Sıkıntısız ve çok iyi performansa sahip motorlar. Donanım desen var. Tasarım, genişlik desen var. Yaşı da daha genç. Şanzıman dsg denen saçmalık değil. O yaştaki bir Golf ile kıyaslayınca kesinlikle cevap Megane olur. Ne motor ne şanzıman ne de başka bir sıkıntı olmaz. Ben her yerde Toros ve Broadway görüyorum ama hiç o yaşlarda Volkswagen görmüyorum sokaklarda. Neden acaba? Toros'un veya Broadway'in devamı olsa olsa Symbol olur. Onun da devamı Tailant. Tabii ki Golf daha iyi ama sonuçta 10 yaşında bir araba. Gerek var mı 5 yaşındaki bir sedan dururken gidip te 10 yaşındaki arabayı almaya?

Focus, Jetta, Astra, Vectra, Fiesta gibi araçlara bindikten sonra bugün 2018 model 1.2 TCe Clio ve 2014 Model 1.6 Atmosferik Megane sahibiyim. Evet fazla bir havası yok, piyasaya çıkartmaz seni ama dertsiz bineceğim diyorsan en iyi seçeneklerdendir. Babama karşı çok direnmiştim Renault almamak için, günün sonunda lafına gelince gerçekten sorunsuz ve masrafsız binildiğini gördüm.

Dizel ile ilgili tek önerim şehir içi kullanılıyorsa almamanız olur. Farklı dizel araçlar kullanan ve sıklıkla şehir içi kullanan biri olarak söyleyebilirim ki ciddi sorunlar çıkarıyor. Aile kullanımı ve günlük kısa mesafe kullanım için Dizel motora binmeyiniz, şiddetle tavsiyemdir.

Şimdi tekrar baktım ilanlara da Megane şirket arabası gibi geldi 2018 bir araba için 118.000 km oldukça yüksek detaylı ekspertiz (motor, kaporta, balata, şanzıman dahil) raporu olmadan kesinlikle almayın hocam.
1.4 Touch otomatik dizel 2017 Corolla aldık 205.000 km deydi. Bizde yüksek diye çekindik ama Toyota sı olan başka biri ve de sanayiciler en az sanayiye uğrayan arabalardan diyince almaya karar verdik ki zaten 500.000 km e kadar içiniz rahat olsun diyen sanayiciler olunca aldık en sonunda.

Size alternatif olması açısından yazdım.
Sizinkiler için tercihim modelden dolayı Megane olurdu.

Megane sedan olduğu için baştan kaybediyor benim gözümde, zevkler ve renkler tartışılmaz ikisi arasında kalsam golf alırım.

Günümüz şartlarında konfordan biraz ödün vermek lazım. Yakıt tasarrufu, yedek parça, bakım tamir ücretleri Megane için çok daha ucuz. Ben olsam Megane tercih ederdim.

Geri
Yukarı