Mehmet Şimşek Hazine ve Maliye bakanlığının başına geçirilebilir

Mehmet şimşek'e neden herkes güveniyor, şu an yürüttüğü politikalar ve aldığı kararlar doğrultusunda bakarsak her madde halka dokunuyor. 2 türlü de yararımıza bir şey olmazken insanlarda ki bu Mehmet şimşek sevdası neden?

Yürüttüğü politikalar halkın tüketimini düşürüp. Halkın bir şeyler almasını azaltma üzerine. Yok taksitlendirme yasaları falan. Kredi verme zorlaştırmaları. Faiz arttırmaları. İtibardan tasarruf olmuyor ama fakirin 1 telefon almasını engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Yani ekonomimiz iyi olsun istiyorum ama şu an iyiye gidiyorsa bile bunu ben hissetmedikten sonra ne önemi var ki?

Mehmet şimşek'e neden herkes güveniyor, şu an yürüttüğü politikalar ve aldığı kararlar doğrultusunda bakarsak her madde halka dokunuyor. 2 türlü de yararımıza bir şey olmazken insanlarda ki bu Mehmet şimşek sevdası neden?

Yürüttüğü politikalar halkın tüketimini düşürüp. Halkın bir şeyler almasını azaltma üzerine. Yok taksitlendirme yasaları falan. Kredi verme zorlaştırmaları. Faiz arttırmaları. İtibardan tasarruf olmuyor ama fakirin 1 telefon almasını engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Yani ekonomimiz iyi olsun istiyorum ama şu an iyiye gidiyorsa bile bunu ben hissetmedikten sonra ne önemi var ki?
Nebati kuru döviz satarak baskıladı. Şimşek ona göre daha mantıklı işler yapıyor. Uzun sürecek olsa da ekonomiyi düzeltecek tek adam o maalesef.

Nebati kuru döviz satarak baskıladı. Şimşek ona göre daha mantıklı işler yapıyor. Uzun sürecek olsa da ekonomiyi düzeltecek tek adam o maalesef.

Tamam Nebati'den iyi olabilir. Ama adamın yaptıkları sadece halkı daha sıkı çalışın, daha az tüketin deme üstüne. Hiç bakanlıklarda tasarrufa gidilmedi. Normal de almaması gereken vergiyi ülkenin bir kısım gencinden almıyacağız dediler, o da 9500TL'lik ürünlerde geçerli. Yani sana silahla ateş ediyor, sonra bir bezle kan kaybından ölme diye destek çıkıp teşekkür bekliyorlar.

Politikalarda ciddi görmek istediğim bir adım atılmadı. Faiz yükseltilmesi zaten gerekiyordu. Ama bu kadar ani yükselişler doğru mu? Hadi madem Faizi yükseltecektiniz dolar 5TL iken 28'e çıkmasına niye izin verdiniz? Ki bu durumun iyi olmasının sebebi Mehmet şimşek değil ki, bir kişi inat etti. Zaten gelen bakanların hepsi emir alarak düşürdüler Bakan nebatinin kendi isteğiyle kendi fikirleriyle bir ekonomi yönetmesi sürecini görmedik.

Ben dün bir ürünü 10TL alıyorsam. Bugün 12TL alıyorum. Kur şu an dengelenmiş gibi ama piyasa hala dengeli değil. Yürütülen politikalar hala benim hayatımı zorlaştırma üstüne.

Geri
Yukarı