Meizu TWS Buds durup dururken bozuldu

TRVDehşeti

Hectopat
Hepsiburada sitesinden aldığım bu ürün bugün kendi kendine bozuldu. Yaklaşık 2 saat önce video izlerken sağ kulaklıktan ses gelmemeye başladı. Bluetooth'u kapatıp açtım. Tekrar bağlandığında da aynı sorun vardı sadece sol kulaklıktan ses geliyordu. Kulaklığı resetledim. Resetledikten sonra da kulaklığa hiçbir şekilde bağlanamadım. Başka cihazlardan da bağlanmaya çalıştım ama hiçbir şekilde bağlanılmıyor. Birkaç sefer daha resetledim hâlâ aynı durumda. Ne yapabilirim?

Aynı kulaklık bende de var, iki haftadır kullanıyorum daha sorun yaşamadım. Sol kulaklığa bağlantı kuramıyor musunuz? Bozulurken ısınma vs hissettiniz mi? Ne sıklıkta kullanıyorsunuz?

Aynı kulaklık bende de var, iki haftadır kullanıyorum daha sorun yaşamadım. Sol kulaklığa bağlantı kuramıyor musunuz? Bozulurken ısınma vs hissettiniz mi? Ne sıklıkta kullanıyorsunuz?
Ben alalı yaklaşık 2 ay oldu. Kutu çalışıyor. Kapağı açtığımda ışık yanıyor. Şarj ettim hatta kutuyu. Herhangi bir cihaza bağlı olmasa da kulaklıklar kulağa takıldığı zaman bir ses çıkıyor kızıl ötesi özelliği sayesinde. O sesi de alıyorum kulaklıktan ama sadece soldan ses geliyor. Madem sağ bozuldu bari sol kulaklık ile bağlantı kurmaya çalışayım dedim ama resetledikten sonra onu da yapamaz oldum. Hiçbir cihaz görmüyor şu an kulaklığı. Sıcaklık falan hissetmedim. Normal bir şekilde videomu izlerken oldu. Çok sık kullanıyorum.

Bu cihazda airoha marka bir çip var. İleri seviye özelliklere sahip ama Çin üretimi bir çip olduğundan uzun kullanımda çok ısınıp bozulduğundan şüpheleniyorum. Satın alanların yarısına yakınında benzer sorunların olması iddiamı güçlendiriyor.

İade edebiliyorsanız edin, Hepsiburada alacaktır. Edemiyorsanız ve eliniz yatkınsa bozuk kulaklığı önce dışından, sonra da içini açıp bakın. Batarya veya devre kartı üzerinde is, koyulaşma, sarılık veya kablo kopması arayacaksınız. Dikdörtgen şekilli çip üzerinde de kabarma veya delinme olabilir.

Eğer açamam derseniz iki kulaklığı birbirinden ayırmanın bir yolunu bulmak gerek. Resetleme işleminin nasıl yapıldığını araştırıyorum şimdi.

Bu cihazda airoha marka bir çip var. İleri seviye özelliklere sahip ama Çin üretimi bir çip olduğundan uzun kullanımda çok ısınıp bozulduğundan şüpheleniyorum. Satın alanların yarısına yakınında benzer sorunların olması iddiamı güçlendiriyor.

İade edebiliyorsanız edin, Hepsiburada alacaktır. Edemiyorsanız ve eliniz yatkınsa bozuk kulaklığı önce dışından, sonra da içini açıp bakın. Batarya veya devre kartı üzerinde is, koyulaşma, sarılık veya kablo kopması arayacaksınız. Dikdörtgen şekilli çip üzerinde de kabarma veya delinme olabilir.

Eğer açamam derseniz iki kulaklığı birbirinden ayırmanın bir yolunu bulmak gerek. Resetleme işleminin nasıl yapıldığını araştırıyorum şimdi.
Satın aldıktan sonra 14 günden fazla geçtiği için iade talebinde bulunamıyorum. Onarım talebinde bulundum olanları yazarak. Değerlendirilmesini bekliyorum.

Bakalım inşallah mağdur etmezler. Araştırınca şunu fark ettim, bu kulaklık Meizu'nun hiçbir sitesinde listelenmemiş. Muhtemelen kronik arızalı olduğunu fark edince örtbas etmişler.

Ben de YouTube'da takılırken aniden gitti, şu an kızıl ötesi de dahil hiçbir ses almıyorum. Bağlanmıyor. Kutuyu bayağı bir şarj ettim sonuç aynı. Kutu çalışıyor fakat kulaklıklarda ses seda yok. Lütfen biri aydınlatsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de YouTube'da takılırken aniden gitti, şu an kızıl ötesi de dahil hiçbir ses almıyorum. Bağlanmıyor. Kutuyu bayağı bir şarj ettim sonuç aynı. Kutu çalışıyor fakat kulaklıklarda ses seda yok. Lütfen biri aydınlatsın.

Kutudaki düğmeye uzun süre basıp turuncu renk yanıp sönene kadar tut, o şekilde resetleniyor. Daha sonra tekrar bağlamayı dene. Belki böyle düzelir. Ama bu model sorunlu yani düzelmiyorsa yapacak bişey yok iade et gitsin.

Geri
Yukarı