Mekanik disk fren arka fren tam tutmuyor

Frene basınca ağırlık merkezi öne kayar ve arka teker üzerindeki yük azalır. Bu şekilde arka tekerin yerle sürtünmesi de azalır ve fren daha kolay kilitler tekeri. O yüzden durmak için iki freni aynı anda kullanmayı öğrenin.

Ben zaten 2 frene basıyorum anında duruyor. Ama eskiden disk fren değil de başka bir fren türü kullanıyordum. Onda fren iyice sıkılınca tak diye duruyordu arka frene basınca. Mekanik disk frende neden durmadı o ilgimi çekti.

Yani normal sıkıyorum sonuna kadar öne doğru da eğilmiyorum ama durma süresi nedense uzun geldi bana sadece arka frene basıldığında.
Zaten sadece arka frene basmak durmak için değil de yokuş aşağı giderken hızı sabit tutma gibi kullanılır. Önceden farklı mıydı bisiklet modeliniz de yoksa aynı bisiklette iki fren türünü de denediniz mi?

Zaten sadece arka frene basmak durmak için değil de yokuş aşağı giderken hızı sabit tutma gibi kullanılır. Önceden farklı mıydı bisiklet modeliniz de yoksa aynı bisiklette iki fren türünü de denediniz mi?

Önceden farklıydı. Zaten o bisiklet 18.5 janttı, küçükken kullanıyordum. Şimdiki 26 jant.

Yeni konular

Geri
Yukarı