Mekanik uçlu kurşun kalem önerisi

Rotring 500 ucu metal ve tırtıklı yüzeyi sayesinde elden kayma yapmıyor sadece alt kısmın metal olması sayesinde hafif bir kalem ders sıralarında ya da hızlı not tutacağım zaman kullanıyordum ama uzun sureli kullanım için bence pek konforlu değil. Scrikss graph X kullandım tamamı metal bir kalem haliyle ağır yazımı rahat ama uç iğnesi sabit olmayan tipten içine girip çıkıyor yazı yazarken biraz rahatsız ediyor beni. Senin bütçenin çok üstünde ama Faber Castell tk fine vario lüx kullanıyorum hem mekanizması çok güzel hem de metal kısmı kavisli ve rotring 500'deki gibi tırtıklı olmadığı için uzun kullanımlarda sıkıntı çıkarmıyor. Alabilirsen onu tavsiye ederim. Senin arasında kaldıklarından almak istersen pentel olan daha uzun süre kullanım için rahat olur diye düşünüyorum.
rotring 500 lerde dikkat etmeniz gereken tek şey kalemi düşürmemek bu arada. Kalemi yüzüstü düşürürseniz geçmiş olsun o küçük metal içe göçüp kalemi kullanılamaz hale getiriyor.

Rotring 500'lerde dikkat etmeniz gereken tek şey kalemi düşürmemek bu arada. Kalemi yüzüstü düşürürseniz geçmiş olsun o küçük metal içe göçüp kalemi kullanılamaz hale getiriyor.

Birkaç kere yaşadım ama ben bir şekilde düzeltmeyi başardım ben şu anda sorunsuz kullanıyorum.

Yarıca içinden çıkan uç HB de olabilir. Ondan kaynaklanması da mümkün bence çünkü ben yıllardır 0.5 kullanıyorum öyle çok uç alan birisi değilim fazla kırılmaz yani.
Evet ben de ortaokuldan beri 0.5 kullanırım. Pek uç kıran birisi de değilim açıkçası, sadece hoşuma gittiği için almıştım bu kalemi. Bahsettiğim mekanizma çok mu gerekli diye soracak olursanız benim için değil ama insan para verdiği şeyin düzgün çalışmamasına da üzülmüyor değil 😀 Sağlık olsun yapacak bir şey yok.

0.5 2B uç kullanıyorum markası Tombow çok yumuşak simsiyah yazar ve pek dağılmaz kısaca bayağı kalitelidir.
Screenshot_20230924_204231_Hepsiburada.jpg

3'lü paketinin bu kadar ucuz olması normal mi? Teklisini 37 liraya satıyorlar da.

Yeni konular

Geri
Yukarı