Mekanik uçlu kurşun kalem önerisi

Steve Rogers

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
.
Bütçem 250TL'ye kadar çıkabilir, işim ağırlıklı olarak test çözmek ve not çıkarmak olacak, yani saatlerce elimde duracak. Kaliteli ve bir kere alınca uzun zaman üzmeyecek bir kalem arıyorum. Kullanırken premium hissini bütçe sınırlarında vermeli. Rotring Rapid kullandım bundan öncesinde ancak ucu içe sokan çıkaran mekanizması bozuldu. Tekrar alır mısın deseniz sanmam. Tikky ve Grip 1345 de daha öncesinde kullandım tekrar almam.

Aklımda Pentel Graphgear 500 ve Rotring 500 var ancak hangisi daha iyi ya da tutma yerleri metal olduğu için elimi uzun süre kullandıktan sonra ağrıtırlar mı bilemedim. @B 52 Stratofortress müsaitseniz sizin de fikrinizi almak isterim 🙂

Hocam Uni Kuru Toga Aldım bayağı memnunum 60TL ye almıştım şu an biraz artmış gerçi.

Zebra Delguard TYPE GR ve ya TYPE ER alabilirsiniz çok güzel kalemler ikisi de. Tombow olno da öneririm.

bende pentel grapgear1000 in plastik kasa ve metal kasa olanı var yaka aparatı olandan çok memnunum öneririm. Metal olan rahatsızlık vermeye başladığında değiştiriyorum.

Amazon.com.tr bütçen yetse full kromu önerirdim ama bu da çok iyidir.

Rotring 500 ucu metal ve tırtıklı yüzeyi sayesinde elden kayma yapmıyor sadece alt kısmın metal olması sayesinde hafif bir kalem ders sıralarında ya da hızlı not tutacağım zaman kullanıyordum ama uzun sureli kullanım için bence pek konforlu değil. Scrikss graph X kullandım tamamı metal bir kalem haliyle ağır yazımı rahat ama uç iğnesi sabit olmayan tipten içine girip çıkıyor yazı yazarken biraz rahatsız ediyor beni. Senin bütçenin çok üstünde ama Faber Castell tk fine vario lüx kullanıyorum hem mekanizması çok güzel hem de metal kısmı kavisli ve rotring 500'deki gibi tırtıklı olmadığı için uzun kullanımlarda sıkıntı çıkarmıyor. Alabilirsen onu tavsiye ederim. Senin arasında kaldıklarından almak istersen pentel olan daha uzun süre kullanım için rahat olur diye düşünüyorum.

250 TL normal bir uçlu kalem için fazla yüksek bir bütçe. :D Bu fiyatlara profesyonel çizim kalemi fiyatları geliyor.
Hepsiburada kuponu ile alacağım, 75 lira indirim yapıyor hemen hemen 180'e gelmiş olacak. Bundan 2 yıl öncesi olsa haklısınız da şu devirde 250'ye profesyonel kalem anca Rotring'in ya da Pentel'in başlangıç kalemleri oluyor 😀
Tutma yeri metal ama ağrı yapmadı. 8 aydır aktif kullanıyorum. Özellikle ağır kalemler hoşuma gittiği için almıştım, fiyatı da uçmamış.

Bunu ben de gördüm ama bilemedim iyi midir kötü müdür. Tk Fine Vario Lux alternatifi gibi göründü gözüme, kırtasiyede deneyebilirsem bakacağım buna da. Mekanizması nasıl sizce kaliteli mi?

Rotring 500 ucu metal ve tırtıklı yüzeyi sayesinde elden kayma yapmıyor sadece alt kısmın metal olması sayesinde hafif bir kalem ders sıralarında ya da hızlı not tutacağım zaman kullanıyordum ama uzun sureli kullanım için bence pek konforlu değil. Scrikss graph X kullandım tamamı metal bir kalem haliyle ağır yazımı rahat ama uç iğnesi sabit olmayan tipten içine girip çıkıyor yazı yazarken biraz rahatsız ediyor beni. Senin bütçenin çok üstünde ama Faber Castell tk fine vario lüx kullanıyorum hem mekanizması çok güzel hem de metal kısmı kavisli ve rotring 500'deki gibi tırtıklı olmadığı için uzun kullanımlarda sıkıntı çıkarmıyor. Alabilirsen onu tavsiye ederim. Senin arasında kaldıklarından almak istersen pentel olan daha uzun süre kullanım için rahat olur diye düşünüyorum.
Graph X'i ben de kullandım ama mekanizması çok sakattı. Aslında benim gönlüm de Tk Fine Vario L'de ama bütçeyi iki katına çıkaramam maalesef. Scrikss Pro S sanki onun alternatifi gibi, ayrıca ömürlük garantisi olması lazım. Çevre kırtasiyelere bir bakacağım, deneyebilirsem eğer ona göre seçerim alacağım kalemi.

Kuru Toga ve Dell Guard da gözüme güzel göründü aslında ama hafif olmasına alışabilir miyim bilemedim.

Teşekkür ederim fikir belirten herkese, saygılar. 💐

Yeni konular

Geri
Yukarı