Mekatronik mühendisliği için Laptop önerisi

nickyneo

Hectopat
Arkadaşlar selam. Mekatronik mühendisliği için harici bir ekran kartı gerekiyor mu? 3D programlar kesin kullanılıyor mu anlamadım. Ekran kartı gerekiyorsa GeForce MX330 yeterli olur mu?

Açıkçası bu bütçeye alınan laptop çok uzun ömürlü olmaz. Kışa kadar idare edip 30bin tl civarına laptop alabilirsiniz ya da 15-16bin tlye iPad Air 5.nesil alın.

Açıkçası bu bütçeye alınan laptop çok uzun ömürlü olmaz. Kışa kadar idare edip 30bin tl civarına laptop alabilirsiniz ya da 15-16bin tlye iPad Air 5.nesil alın
Anladım.. cevabınız için teşekkürler

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu video da abimiz açıklamış gibi

Son düzenleme:
Yüksek ihtimalle AutoCAD, Catia ve SolidWorks gibi programlar kullanacaksınız. SolidWorks ve AutoCAD'in yeni sürümleri iyi bir sistem istiyor. Minimum GTX 1650 ya da GTX 1650 Ti ekran kartına sahip bir notebook bakmanızı öneririm.

Ben de mekatronik okuyorum bana RTX 3060 fazlasıyla yeterli oluyor. Hatta SolidWorks'un son sürümlerinde kartımın zorlandığını bile söyleyebilirim.

Açıkçası bu bütçeye alınan laptop çok uzun ömürlü olmaz. Kışa kadar idare edip 30bin TL civarına laptop alabilirsiniz ya da 15-16bin TL'ye iPad Air 5.nesil alın.

Mekatronik mühendisliği için asla IPad ya da MacBook almanızı tavsiye etmem.

Geri
Yukarı