Mekatronik Mühendisliği Nasıldır?

Honor Of Samurai

Femtopat
Katılım
2 Ocak 2020
Mesajlar
21
Bu sene üniversite sınavına gireceğim. Yapay zeka ve robotlara karşı büyük ilgim var bu yüzden üniversitede bunlarla alakalı bir bölüm okumak istiyorum. Mekatronik mühendisliği bu isteğimi karşılar mı? Ve mekatronik mühendisliği nasıl bir bölümdür (zorluğu, bölümü okuduktan sonra imkanlar, kendimi geliştirmek için yapabileceğim şeyler) bilgisi olanlar bilgilendirirse memnun kalırım.
 

vERENv

Kilopat
Katılım
22 Temmuz 2014
Mesajlar
1.222
Çözümler
5
En ağır mühendislik bölümlerinden biri olduğunu duydum. Yapay zekayla ilgileniyorsan bilgisayar/yazılım mühendisliğine de bakabilirsin.
 
Son düzenleme:

Mithat Berhan

Gigapat
Katılım
11 Eylül 2017
Mesajlar
17.223
Makaleler
28
Çözümler
145
Bugün bir tanıdığım bir mekatronik mühendisi ile görüsmüştü.
İşsiz olduğunu ve burada yeterince ilgi gösterilmediğinden yakınıyordu.

Yurt dışında mekatronik mühendisliğinin daha çok ilgi gösterilen ve mekatronik mühendislerinij el üstünde tutulduğunda bahsediyordu.

Yani işsiz kalma şansın olabilir yapay zeka ile ilgili de şuna söyleyebilirim uygulama programcılığı daha iyi olur senin için.
Programlama da bakabilirsin.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Emou

Kilopat
Katılım
16 Temmuz 2013
Mesajlar
4.561
Makaleler
10
Çözümler
4
Şahsen mekatroniği oluşturan temel mühendislikler bile kendi içerisinde alanlara ayrılabiliyorken, mekatronik gibi fazla genel bir bölümü okumaktansa bilgisayar, makine, elektrik elektronik bölümlerinden tercih yapmanın daha mantıklı olduğunu düşünmekteyim.
 

B17G

Kilopat
Katılım
18 Temmuz 2015
Mesajlar
2.453
Makaleler
3
Çözümler
5
Yer
İstanbul
Once Mekatronigin ne oldugunu bilmek gerekiyor🙂 Makina+Elektronik yani sen okulda hem Makina ile ilgili teknik cizim ogrenirken hem de Elektronik devre elemanlarini ogreniyor olacaksin belirli fizik kurallari vs. Robot gelistirir aslinda mekatronik muhendisleri yapay zekayi ve sensorleri kullanarak ama Turkiye'nin Japonya gibi bir Mitsubishi'si yok yani sektor biraz dar. Burada okurum yurtdisinda is bulurum hayallerine dalip okuyayim deme pisman olursun. Eger basindan yurtdisinda bir ulkede kariyer dusunuyorsan ve butcen el veriyorsa direk o ulkede ok okulunu.
 
Yukarı