Mekik Nasıl Çekilir?

astigmat13

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1.72 boyum 55 kilom var. Kilo almak için sağlıksız beslendim. Göbeğim hariç diğer yerler zayıf. Ben de göbeği eritmek için mekiğe başladım. Şimdi mekik nasıl çekilir? Tam mı yarım mı çeksem daha etkili? Günde 50 tane tam çekebiliyorum ama yarım 25 tane çekebiliyorum. Çok yorucu. Mekik hariç önerilerinizi bekliyorum. Spor salonu hariç bir şey önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mekik çekerek göbek eritemezsin. Kardiyo yaparak, yağ yakarak göbek eritirsin. Mekik çekerek oradaki kasları güçlendirir ve karın bölgeni sıkılaştırırsın ama yağları eritmek için koşman, ip atlaman veya bisiklete binmen gerekir. Veya aklına gelen diğer bu tarz aktiviteler. Mekik çekmeye devam et ama sadece mekik çekerek yağların ortadan kalkmasını bekleme. Tabi bunlara ek olarak beslenmene dikkat edip şekerli yiyecekleri azalt ve bol su iç.

Mekik çekerek göbeğini eritemezsin. Onun yerine koşu veya bisiklet önerebilirim. Ha eğer aynı zamanda karın kaslarım olsun dersen birazcık azmederek 1 ayda hem karın kası yapıp hem de göbeğini eritebilirsin.

Öncelikle yemene artık dikkat et. Şekerli şeylerden uzak dur. Bunları kendin de biliyorsundur zaten. Diğerlerinin de dediği gibi sadece mekik çekerek göbek bölgendeki yağları eritemezsin. Bölgesel yağ yakımı diye bir şey yoktur zaten. Günlük koşu, bisiklet, ip atlama, yüzme gibi sporlar yapabilirsin. 1-2 ay içinde göbeğin azalmış olabilir. Yediklerine göre ve antrenmanlarının şiddetine göre tamamen eritmiş bile olabilirsin. Mekik çekmeyi ihmal etme (y)(y).

Bence bir fitness hocasına başvur. Kontrollü bir şekilde göbek eritme hareketleri ile göbek eritebilirsin. Ya da yemeği bir diyetisyen kontrolü ile göbek eritebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 1.72 boyum 55 kilom var. Kilo almak için sağlıksız beslendim. Göbeğim hariç diğer yerler zayıf. Ben de göbeği eritmek için mekiğe başladım. Şimdi mekik nasıl çekilir? Tam mı yarım mı çeksem daha etkili? Günde 50 tane tam çekebiliyorum ama yarım 25 tane çekebiliyorum. Çok yorucu. Mekik hariç önerilerinizi bekliyorum. Spor salonu hariç bir şey önerirseniz sevinirim.
Günde 1 saat koşu ve yaklaşık 5 km bisiklet ve diyet ile göbek eritilir. Çevremde bu yöntemi uygulayan bir kişi 140 kilodan 85 kiloya düşmüştü. Ama herkeste olur mu orasını çok bilemem.

Hürriyet gazetesi burada aciklamis.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı