Mem Reduct Zararlı mı?

CaptanDusty

Decapat
Mem Reduct zarar verir mi? 8GB RAM'im var ve PUBG oynarken 7.5 GB'ları görüyor. Bu programı kullanınca 3.5 GB'a düşüyor. Yani baya RAM kullanımını azaltıyor. Fakat zarar verir mi RAM'e?

Öncelikle şunu söyleyeyim. Program FPS arttırmaz. Sadece binaların ve çevre birimlerin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Tabii bilgisayardan bilgisayara değişebilir. Ayrıca arka planda çalışan programları veya servisleri kapatırsanız ya da kaldırırsanız size daha çok yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Yardım bakımından bunu söyleyebilirim. Ancak RAM'in ömrünü azaltır mı bilemedim doğrusu. :D

Son düzenleme:
VRAM az olan bir GPU'da ilk atladığında grafiklerin yüklenmesi vs zaman alır . Bu programla belleği temizleyerek hızlıca yazımı sağlayabilirsin. Bir zararı yoktur bu tür bellekler zaten anlık yaz sil mantığıyla çalışır .

Programın tek yaptığı şey önceden RAM'e önbelleklenmiş verileri silmek, başka bir şey değil. Bunun sana tek zararı daha uzun diskten yükleme süreleri olacaktır. Eğer HDD kullanıyorsan canını sıkacak sürelere çıkabilir. Örn. BF4 oynarken en küçük map dahi 8GB civarında olduğu için ilk haritaya girerken bir çay/kahve koyup geliyordum. :)

Programın tek yaptığı şey önceden RAM'e önbelleklenmiş verileri silmek, başka bir şey değil. Bunun sana tek zararı daha uzun diskten yükleme süreleri olacaktır. Eğer HDD kullanıyorsan canını sıkacak sürelere çıkabilir. Örn. BF4 oynarken en küçük map dahi 8GB civarında olduğu için ilk haritaya girerken bir çay/kahve koyup geliyordum. :)
ssd kullanıyom ani kullaniyimmi programı

SSD kullanıyorsanız harita 2 saniyede açılacağı yerde 7-8 saniyede açılır. Ek olarak okuma yapmak SSD diskleri yıpratmayacağı için kullanabilirsiniz. Ama zaten Windows RAM'de yer kalmadığında önbelleklenen verileri kendi siliyor. Kullanıp kullanmamak tamamen size kalmış. :)

SSD kullanıyorsanız harita 2 saniyede açılacağı yerde 7-8 saniyede açılır. Ek olarak okuma yapmak SSD diskleri yıpratmayacağı için kullanabilirsiniz. Ama zaten Windows RAM'de yer kalmadığında önbelleklenen verileri kendi siliyor. Kullanıp kullanmamak tamamen size kalmış. :)
Denedim, bu kadar fark ben de beklemiyordum. 3-4GB olan kullanımı 1.5GB'a indirdi. Cidden şaşırttı beni.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı