Mem Reduct kullanmak zararlı mı?

468409

Hectopat
Yer
Papua Yeni Gine
Daha fazla  
4 GB RAM'im var ve boşta %52 kullanıyordu. Bende internetten baktığımca 2 ayar yaptım. Mem Reduct kurdum belleği temizle dedikten sonra baktım RAM kullanımı düştü. RAM'e bir şey olur mu? Bilgisayar hata vs. verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde yavaşlamalara, disk kullanımının artmasına sebep olabilir. O temizlediğinde Windows o gereksiz hizmetleri ve arka plan uygulamalarını yeniden açıyor ve bu da sürekli Windows'un kurulu olduğu SSD/HDD'den veri çekilmesine yol açıyor. Disk kullanımı artabilir bu sebeple. Ayrıca birazcık yavaşlıkta katabilir ama bunun fazla olacağını düşünmüyorum.

Sistemde yavaşlamalara, disk kullanımının artmasına sebep olabilir. O temizlediğinde Windows o gereksiz hizmetleri ve arka plan uygulamalarını yeniden açıyor ve bu da sürekli Windows'un kurulu olduğu SSD/HDD'den veri çekilmesine yol açıyor. Disk kullanımı artabilir bu sebeple. Ayrıca birazcık yavaşlıkta katabilir ama bunun fazla olacağını düşünmüyorum.
Cevap için sağol. RAM kullanımı azaltma ile ilgili 2 videoya baktığımda bu programı kullanıyorlardı ve yorumlarda da hep olumlu yorumlar vardı. Bende kullanayım dedim.

Fazla gerekli değilse kullanmaya ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Kısa süre kullanmıştım. Sonra kaldırdım. RAM'lere zararı olmuyor, sadece arka plandaki hizmetleri vb. temizliyor. Windows zaten onları yeniden başlatıyor, program da yeniden temizliyor. Böylece sürekli diskten veri çekilmiş oluyor. O hizmetler vb. açılırken disk çalıştığı için ben de bir şey açmaya kalkarsam yavaşlık yaşıyordum bu yüzden kullanmayı bıraktım. Zaten 3-4 saat anca kullandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı