Memory clock 900 MHz geçince ekranda kararma oluyor

Kartı yeni mi aldınız?
Evet kart yeni hocam 20 günlük
Probleminiz büyük ihtimalle thermal trotthle.Kartınızın thermal padleri yetersiz kalıyor olabilir.
Msi gaming x trio da yetersiz kalıyor ise :))
Yani sadece mining yaparken overclock ayarlarını aktif ediyorsunuz, öyle değil mi? Arkadaşlarınızda aynı ayarları yapıyorsunuz ve ekran kartı da aynı sanırım, fakat aslında aynı değil. Her seri üretim kartın overclock sınırları birbiriyle aynı olmaz. Yani her seri üretim kartın yarı-iletken kalitesi aynı değildir. Bu da A işlemcisine sahip birinin başka bir A işlemcisi kullanıcısından daha fazla ya da az overclock yapabilmesine neden olur. Aynı durum ekran kartları ve diğer yarı-iletkenler için geçerli. Bunu genellikle soğutma imkanları ve çiplerdeki silikon kalitesi belirler.
Hocam 3070 de kullandım aynı marka aynı marka kart ta var videolar da var. Birisi bios dan ekran kartı enerji ayarı ı performans yaptım düzelmiş demiş de bu ne demek bilmiyorum

Merhaba bu sorun var. Bana da yardımcı olur musunuz?
900 ü geçmeyeceksiniz hocam o zaman.
3060Ti LHR modelde hemen hemen herkes memory clock 1100-1200-1250 civarında kullanıyor. Benim ekran kartı 950 yi geçince çoğu zaman crash veriyor. 970-1000 lerde sistemi kapamasada çok sık kapatıyor miningi. Oc ayarları stabil değil diyip hata veriyor. Ancak 1100-1300 arasında memory clock kullananlarda aynı MH/S alıyorum. Aynı mh aldıktan sonra isterse 200 ü geçmesin ne önemi varki?

Her kartın max. değeri aynı değildir.

900 ü geçmeyeceksiniz hocam o zaman.
3060Ti LHR modelde hemen hemen herkes memory clock 1100-1200-1250 civarında kullanıyor. Benim ekran kartı 950 yi geçince çoğu zaman crash veriyor. 970-1000 lerde sistemi kapamasada çok sık kapatıyor miningi. Oc ayarları stabil değil diyip hata veriyor. Ancak 1100-1300 arasında memory clock kullananlarda aynı MH/S alıyorum. Aynı mh aldıktan sonra isterse 200 ü geçmesin ne önemi varki?

Her kartın max. değeri aynı değildir.
Doğru söylüyorsun o konuda katılıyorum ozaman asıl problem şu vram ısısı 90 95 derece korkutuyor. Bu değer yüksekmi gpu 45 46 derece

Doğru söylüyorsun o konuda katılıyorum ozaman asıl problem şu vram ısısı 90 95 derece korkutuyor. Bu değer yüksekmi gpu 45 46 derece
Üreticiler genellikle 105 110 a kadar normal görüyor. Memory temp den bahsediyorsanız ama düşürebilmek daha iyi olur. Bende memory temp sensörü yok ben göremiyorum.

Üreticiler genellikle 105 110 a kadar normal görüyor. Memory temp den bahsediyorsanız ama düşürebilmek daha iyi olur. Bende memory temp sensörü yok ben göremiyorum.
Trex miner 2 sini Bi arada veriyor. Düşük mh da kazı yapsada bu değer hep 90 95 bazen 100.. 100 de kırmızı olunca insan korkuyor

Geri
Yukarı