Çözüldü "Memory managment" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BlowBreak

Centipat
Daha fazla  
1 haftadır sürekli olarak bu hatayı alıyordum. Dedim belki format çözer ama 2 gün sonra tekrar devam etmeye başladı.

Çözüm
Bir fare/klavye yazılımı kullanıyor musun?

Tekrar "sfc /scannow" komutunu deneyin.

RAM testi olan Memtest86 testi yapmanı isteyeceğim. RAM GB değerine göre uzun olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dosyaları paylaşınız.

1 haftadır sürekli olarak bu hatayı alıyordum. Dedim belki format çözer ama 2 gün sonra tekrar devam etmeye başladı.

Minidump dosyanı paylaşır mısın? Ali Güngör hocamın mesajını dikkate alarak yapınız.

Dosyaları paylaşınız.

Minidump dosyanı paylaşır mısın? Ali Güngör hocamın mesajını dikkate alarak yapınız.

Minidump dosyası şu şekilde: Yeni klasör.rar

Ekran kartınızın sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelleyin.

Ekran kartınızın sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelleyin.
Bu arkadaşımızın dediğini yapın.

"sfc /scannow" rehberini uygulayın. Hata bulduysa iyi bir şey demektir. Neredeyse ".sys" uzantılı hatanız kalmamıştır demektir.

Ekran kartımı nasıl güncellerim derseniz:

En başta DDU ile var olan sürücüleri kaldırın. Bu rehbere göre kaldırın.

Sonra aşağıya attığım linkten bazı şeyleri seçmenizi isteyeceğim. Onları seçeceksiniz.
Site linki: Download The Latest Official GeForce Drivers

Product Type: GeForce.
Product Series: GeForce 10 Series ( Notebooks )
Product: GTX1050 ( Ekran kartınız nedir? Ona göre seçin. Benim gördüğüm kadar GTX1050 galiba.)
Operating System: Windows10 64-bit.
Language: Turkish
Downlad Type: Game Ready Drive.

Bunları seçtikten sonra hemen altında sürücüler bulunacak. Aşağıda yazdığım sürücüleri indirin.

GEFORCE GAME READY DRIVER - WHQL​

Get Download.
Driver Version: 456.71 - Release Date: 2020 Ekim7

Son düzenleme:
Bu arkadaşımızın dediğini yapın.

"sfc /scannow" rehberini uygulayın. Hata bulduysa iyi bir şey demektir. Neredeyse ".sys" uzantılı hatanız kalmamıştır demektir.

Ekran kartımı nasıl güncellerim derseniz:

En başta DDU ile var olan sürücüleri kaldırın. Bu rehbere göre kaldırın.

Sonra aşağıya attığım linkten bazı şeyleri seçmenizi isteyeceğim. Onları seçeceksiniz.
Site linki: Download The Latest Official GeForce Drivers

Product Type: GeForce.
Product Series: GeForce 10 Series ( Notebooks )
Product: GTX1050 ( Ekran kartınız nedir? Ona göre seçin. Benim gördüğüm kadar GTX1050 galiba.)
Operating System: Windows10 64-bit.
Language: Turkish
Downlad Type: Game Ready Drive.

Bunları seçtikten sonra hemen altında sürücüler bulunacak. Aşağıda yazdığım sürücüleri indirin.

GEFORCE GAME READY DRIVER - WHQL​

Get Download.
Driver Version: 456.71 - Release Date: 2020 Ekim7
Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log.
- böyle bir hata aldım

Bu bir hata değil, görmeyi sevdiğimiz bir geri bildirim. Bazı hatalar bulunup düzeltilmiş.

Bütün işlemleri yaptıysanız şimdi sistemi bir süre kullanın, sorun devam edecek olursa yeni dosyaları atarsınız. Sorun çözülmüşse de belirtirseniz sevinirim.

Bu bir hata değil, görmeyi sevdiğimiz bir geri bildirim. Bazı hatalar bulunup düzeltilmiş.

Bütün işlemleri yaptıysanız şimdi sistemi bir süre kullanın, sorun devam edecek olursa yeni dosyaları atarsınız. Sorun çözülmüşse de belirtirseniz sevinirim.

Tamamdır. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Çok sağ olun.

Bugün yine 2 kere mavi ekran yedim aynı sebepten, minidump dosyaları: Yeni klasör.rar

Bugün yine 2 kere mavi ekran yedim aynı sebepten, minidump dosyaları: Yeni klasör.rar

Son düzenleme:
Bir fare/klavye yazılımı kullanıyor musun?

Tekrar "sfc /scannow" komutunu deneyin.

RAM testi olan Memtest86 testi yapmanı isteyeceğim. RAM GB değerine göre uzun olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı