MEMORY_CORRUPTION_ONE_BIT mavi ekran hatası

Adamlara verdiğiniz zaman zaten onlar da bu testi yapacak. Test yaptık, bozuk değil deme gibi bir durumları olmamalı. Derslerse de beraber bir test yaparsınız, olur biter. Yeni bellekleri taktıktan sonra da yapmanız gereken ek bir şey yok, XMP açıp kullanacaksınız sadece.

Sadece RAM'leri götürsem yeter mi başka sisteme takıp deneseler olur mu? Yoksa benim PC'yi mi götürmem lazım.

Sistemde sadece oyun oynuyorsanız kesinlikle gerekli değil. Fakat render alıyorsanız 32 GB düşünülebilir.

RAM'leri değişeceğim. Peki yine de MSI Afterburner SteelSeries Engine 3 gibi o uygulamaları silmeme gerek var mı çünkü kartım bayağı ısınıyor ondan dolayı ayar çektim. Bir de kulaklık 7.1 falan için uygulama lazım.

Şimdilik kaldırmayın bakalım. Normalde fan ayarı yaptığınız için Afterburner gitsin derdim ama RAM değişiminden sonra gerek kalmayabilir.

Nasıl oldu da direkt VRAM'lere atladılar acaba? Ekran kartı ve RAM hatasını görünce ikisini birleştirmek gibi bir şey yapmamışlardır umarım. Bellekleri değiştirin, çözülmezse gerisine bakarız.

Ekran kartıyla ilgili bir sorun gördüm, kaynağı direkt belli olmuyor. O yüzden sürücüsünü kaldırtıp yüklettim zaten. İçiniz rahat etsin istiyorsanız OCCT ile karta test yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı