"MEMORY_MANAGEMENT" hatasına RAM sebep olabilir mi?

erwnn

Picopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 8 GB 3200mHz Vengeance Lpx DDR4
Merhaba arkadaşlar. Bu sorunu yaklaşık 3 hafta gibi bir süredir yaşıyorum ve onlarca farklı yol denememe rağmen sorunu çözemedim ve nedenini anlayamadım. İsterseniz sorunu anlatayım. Bundan 3 hafta önce bilgisayarımda herhangi bir oyun oynarken Alt+Tab işlemini yaptığımda bilgisayar donuyordu ve oyun kapanana kadar donma geçmiyordu. Bir takım şeyler deneyerek bu sorunu çözdüm ama daha sonrasında oyun oynarken arkada Google, Spotify, Discord gibi şeyler açtığımda mavi ekran hatalarıyla (memory_ management ve unevpected_ Store) karşılaştım ve sorunun hard Disk'te olduğunu düşünerek yedek hard diskimi taktım ve unexpected mavi ekranı yerine bu sefer sadece MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran hatasıyla karşılaşmaya başladım. Daha sonra sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünerek RAM'i çıkarıp taktım ve bu sefer de olmayınca slotu değiştirdim ama nafile hiçbir şekilde sorunuma çözüm olmadı ve RAM testi yapmaya karar verdim. RAM testinde de bir sorun çıkmayınca artık ne yapacağımı bilemedim. Bu konudaki yardımlarınızı bekliyorum.(yedek hard diski taktıktan yaklaşık 2 gün sonra kasadan sesler gelmeye başladı ve ses aynen şu şekildeydi; bilgisayar açılıyor ama daha sonrasında kapanıp tekrar açılıyormuş gibi ve bilgisayar kapanana kadar bu sesi duymaya devam ediyorum)

Not: RAM'i çıkarıp taktıktan sonra oyunlar zar zor açılmaya ve donmaya başladı. Bilgisayarı kapatana kadar kasadan gelen ses devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı RAM'le de deneyin imkanınız varsa. Bütün slotları tek tek denediniz mi? Bütün slotları tek tek denediyseniz aynı RAM'i farklı anakartta deneyin. Diskler için de HD Tune ile Quick Scan kapalıyken Error Scan testi yapın, aynı şekilde diskleri de farklı sistemde deneyin.

RAM'lari her slotta denedim. Yeni ve eski HDD'yi uygulama aracılığıyla tarattım ve temiz çıktı. Bunların haricinde sorunun nedeninin PSU olma ihtimali var mı? Çünkü RAM'lari vs çıkarıp taktıktan sonra bilgisayarı açmak istediğimde bilgisayar geç açılmaya, açılıp kapanmaya ve kafayı yemeye başladı. Reset tuşuna basana kadar kendi kendine sürekli açılıp kapanmaya başladı. Bunların sebebi PSU'nun yetersizliği veya bozukluğu olabilir mi?

RAM'lari her slotta denedim. Yeni ve eski HDD'yi uygulama aracılığıyla tarattım ve temiz çıktı. Bunların haricinde sorunun nedeninin PSU olma ihtimali var mı? Çünkü RAM'lari vs çıkarıp taktıktan sonra bilgisayarı açmak istediğimde bilgisayar geç açılmaya, açılıp kapanmaya ve kafayı yemeye başladı. Reset tuşuna basana kadar kendi kendine sürekli açılıp kapanmaya başladı. Bunların sebebi PSU'nun yetersizliği veya bozukluğu olabilir mi?
Olabilir. Sistemini yazar mısın?

Ekran kartı: GTX 1050 Ti 4 GB.
İşlemci: Intel i3 8100K 3.5GHz
RAM: Konuda belirtilmiştir.
Diskler: 240 GB SSD ve 500 GB dahili hard disk.
Anakart: ASUS Prime H310M-A
PSU: 400W(marka-model bilmiyorum)

Ekran kartı: GTX 1050 Ti 4 GB.
İşlemci: Intel i3 8100K 3.5GHz
RAM: Konuda belirtilmiştir.
Diskler: 240 GB SSD ve 500 GB dahili hard disk.
Anakart: ASUS Prime H310M-A
PSU: 400W(marka-model bilmiyorum)
Markalı ve modelli PSU'da deneyebilirsin. Unnamed PSU olduğu için 12V kanalından 200W veriyorsa bile iyidir. Ki o bile zaten bu sisteme yetmez.

Markalı ve modelli PSU'da deneyebilirsin. Unnamed PSU olduğu için 12V kanalından 200W veriyorsa bile iyidir. Ki o bile zaten bu sisteme yetmez.

Yani şu an tam olarak ne yapmam gerekiyor? Farklı ve güçlü bir PSU'da tekrar mı denemeliyim?
(Kusura bakmayın PC donanımları hakkında neredeyse hiçbir fikrim yok)

@erwnn Evet. Minimum 500, tercihen 550W PSU'da test yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı