MEMORY_MANAGEMENT Mavi ekran hatası

MAHOA

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Yaklaşık 3-4 gün önce PC'ye format attım. Önceden günde 1 kez mavi ekran alıyordum ve mavi ekran aldıktan sonra ben manuel olarak bilgisayarı kapatana kadar hata almıyordum. Fakat özellikle bugün ardarda mavi ekran hataları alıyorum. Üstelik hata kodları her seferinde farklılık gösteriyor. Bazen başarısız: amdlog.sys yazıyor. Eskiden bu yoktu. Sorun yazılımsal mı donanımsal mı bilemedim.
BIOS güncel.

RX580 STRIX.
R5 2600.
2x8 GB Corsair Vengeance LPX 3000 MHz.
Corsair CX650.
Samsung 860Evo 250GB.
Seagate Barracuda 1TB 7200RPM.
MSI B450 GAMING Plus.

Kronik demiyorum, belki AMD sistemler çok satıldığı için çok denk geliyorum diyebilirim, sorunların büyük bir kısmı XMP kapatıldığı zaman çözülüyor.
Bir varsayımda bulunmak istiyorum. XMP dediğimiz şey otomatik olarak ayarlanmış profiller. 1.35V veriyor CL değerlerini falan ayarlıyor biz dokunmuyoruz. Manuel olarak müdahale de bulunsak ne olur? (Müdahaleyi manuel yapmayacağım elbette meraktan soruyorum.)

Hocam 3 gündür mavi ekran almıyorum. Görüşünüze danışmak istedim tekrardan. Bu durumdan çok memnunum, umarım sorunla karşılaşmam. XMP Profile 1 ile yola devam gibi görünüyor şimdilik.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı