Memtest 86 test sonucu hatalı mı?

Aynen öyle. Sonra pcyi kullanıyor mesela abim tekrar mavi ekran aldığında ve PC yeniden başladığında tekrar orjinalse dönüyor. Bizim Windows da sıkıntılı sanırım. Ya bu yeni anakart bizi mahvetti. Eskisine dönücem bu gidişle. Kanser oldum ben askerden.
Anakarttan olabilir mi pek bilmiyorum ama endişeniz varsa degisin muhtemelen ondandır. Ayrıca Windows'u da yenilesen iyi olur. İstersen Anakarti eskiye çevirip dene, sorun yine çıkacaktır RAM'lerden dolayı büyük ihtimal, sonra sağlam RAM ve formatla her şey düzelir inşallah.

Anakarttan olabilir mi pek bilmiyorum ama endişeniz varsa degisin muhtemelen ondandır. Ayrıca Windows'u da yenilesen iyi olur. İstersen Anakarti eskiye çevirip dene, sorun yine çıkacaktır RAM'lerden dolayı büyük ihtimal, sonra sağlam RAM ve formatla her şey düzelir inşallah.
Hocam biz bu anakartı aldık. Bunun işlemciyi takarken zarar vermiş abimler yuvasına. İşlemci yuvası zarar gördüğünden işlemci de düzgün çalışmıyordu ve ekran kartınının birinci yuvasına da etki ediyodu bu. Ekran kartını görmüyordu. Garantiye verdik, geldi ve denedik. Çalışıyor, görüntü veriyor yani ama bu anakartın bence başka sıkıntıları da var. Sıfır anakart olduğundan Windows yüklü gelmiyor ya. Ürün anahtarı vs gerekiyor olabilir. Bir de abimler RAM'i takarken işlemci yuvası gibi ona da zarar verdiler. Onun da bi etkisi olabilir. Düzgün bi format da attıramadım abime. Askerdeyim ben, il dışındayım. Telefondan anlatıyorum işte bana gösteriyor vs. O şekilde attık formatı ve bu orjinallik muhabbeti çıktı.

Son düzenleme:
Hocam biz bu anakartı aldık. Bunun işlemciyi takarken zarar vermiş abimler yuvasına. Ekran kartınının birinci yuvası çalışmıyordu. Ekran kartını görmüyordu. Garantiye verdik, geldi ve denedik. Çalışıyor, görüntü veriyor yani ama bu anakartın bence başka sıkıntıları da var. Sıfır anakart olduğundan Windows yüklü gelmiyor ya. Ya da abimler RAM'i takarken işlemci yuvası gibi ona da zarar verdiler. Bence onun da bi etkisi olabilir. Düzgün bi format da attıramadım abime. Telefondan anlatıyorum işte bana gösteriyor vs. O şekilde attık formatı ve bu orjinallik muhabbeti çıktı.

Anakart modeli nedir?

Anakart modeli nedir?
MSI MAG B550 Gaming Plus

IMG-20220812-WA0001.jpg

IMG-20220812-WA0002.jpg
IMG-20220812-WA0003.jpg
IMG-20220812-WA0004.jpg

Evet Hocam test bitmiş abim gönderdi bunu. Bence bizim RAM slotları leş. Ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
RAM'ler sorunlu bence. Yok mu abine desen bir RAM getirsin deneme amaçlı onu test edin bir de. Bir de testi XMP kapalıyken yap istersen net bir skor görelim önümüzde.

Bios'u falan güncelleyin güncel değilse.
Bios güncel ve RAM yok işte. Olsa direk onu taktırıp denetirdim. Peki RAM'ler eskiden de sorunlu olsa. Bu zamana kadar sıkıntı çıkarmaz mıydı eski anakartta? Acaba yeni anakarta takıp çalıştırdıktan sonra mı bozuldu? Sonuçta elektronik bi ürün. Belki de RAM'e zarar verdi anakart.

XMP kapattırıp deneticem müsait bi vakitte. Şimdi o da ben de yatıcam. Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Ben hala anakartta sıkıntı buluyorum. Bi türlü alışamadım bu karta. B450M S2H'nin gözünü seveyim...

Hocam ben XMP kapatarak tekrar test yaptım ve sonuçları da paylaşıyorum şimdi. Ben bu RAM'i ve işlemciyi XMP açmadan nasıl maksimum verimle kullanabilirim? Çünkü gördüğünüz üzere hazır profiller sıkıntı çıkarıyor. Bi de bu Windows orjinal değil hatası XMP ile ilgili değil gibi. Onu nasıl halledebilirim ? Anakart yeni. Acaba ürün anahtarı ile tekrar bi format mı atmam lazım?
IMG-20220813-WA0000.jpg
IMG-20220813-WA0002.jpg
IMG-20220813-WA0001.jpg

@Ther @Rovildi

Son düzenleme:
Bios güncel ve RAM yok işte. Olsa direk onu taktırıp denetirdim. Peki RAM'ler eskiden de sorunlu olsa. Bu zamana kadar sıkıntı çıkarmaz mıydı eski anakartta? Acaba yeni anakarta takıp çalıştırdıktan sonra mı bozuldu? Sonuçta elektronik bi ürün. Belki de RAM'e zarar verdi anakart.

XMP kapattırıp deneticem müsait bi vakitte. Şimdi o da ben de yatıcam. Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Ben hala anakartta sıkıntı buluyorum. Bi türlü alışamadım bu karta. B450M S2H'nin gözünü seveyim...

Hocam ben XMP kapatarak tekrar test yaptım ve sonuçları da paylaşıyorum şimdi. Ben bu RAM'i ve işlemciyi XMP açmadan nasıl maksimum verimle kullanabilirim? Çünkü gördüğünüz üzere hazır profiller sıkıntı çıkarıyor. Bi de bu Windows orjinal değil hatası XMP ile ilgili değil gibi. Onu nasıl halledebilirim ? Anakart yeni. Acaba ürün anahtarı ile tekrar bi format mı atmam lazım?
Eki Görüntüle 1483794Eki Görüntüle 1483795Eki Görüntüle 1483796

@Ther @Rovildi

Garantisi varsa garantiye gönder RAM'i. Yoksa bu şekil kullanmaya devam edersin. Hata vermez bence daha.

Evet, birçok hata ile karşılaşılmıştır. Bir hata bile RAM arizasina sebep iken baya bir hata vermiş. RAM'lar sıkıntılı anlayacağın. Mavi ekranın da ana kaynağı bu. Garantisi varsa bekleme, yoksa yeni bir RAM takviyesi yapman gerekecek.
Hocam ben çok bilmiyorum da hatalar kırmızı olan yazılar mı?

Geri
Yukarı